Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Dzień Pański - kolejny

Ilość postów: 3931 | Odsłon: 165324 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
              • Odp.: Dzień Pański - kolejny

                Witaj PFLeR!

                Prawdę powiedziawszy nie spodziewałam się...

                Ale miło mi się czytało, a jeszcze milej przyjmowało do serca te przepełnione duchem Bożej miłości świąteczne życzenia pod moim ( i moich bliskich) adresem.

                Ja, może nieco wyjątkowo, a na pewno niespodziewanie, zawarłam wszystko (wczoraj), co w zasadzie życzyć chciałam forumowiczom, w wątku pt. "Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?". Dlaczego tam? Bo swoją wypowiedź pisałam w odpowiedzi na post dawnego znajomego i z uwagi na

                zażyłości z tamtą, bliską mi duchowo osobą :))...

                niejako łącząc stare (tamtą relację) z teraźniejszością (tj. wczorajszym wpisem tam dokonanym), co zresztą świetnie wpisuje się w Słowi dzisiejszej Ewangelii, w której to sędziwy już starzec - Symeon - pamiętający zapowiedzi proroków Starego Testamentu o nadejściu Mesjasza, dostrzegł go oczami wiary w osobie maleńkiego dziecka przyniesioego do świątyni przez Maryję i Józefa, doznając tym samym ukojenia w sferze nie tylko duchowej. Jest w tej Ewangelii dzisiejszej takie jedno mocniejsze dla mnie Słowo...niechby ono i było po części odpowiedzią na zawarte w tamtym wątku pytanie: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?, a brzmi ono tak: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą." (Łk 2, 34b).

                Tym samym...jedni, w tym Kościele nawet i będąc -upadają, ale inni - powstają; jedni nie godząc się ze swoimi cirpieniami/ krzyżami, zaczynaja się buntować i porzucać wspólnotę Kościoła ( czy też zaniedbywać tę sferę życia religijnego, ktora z tą wspólnotowością się wiąże), ale już koleini, albo i ci nawet do tej pory zbuntowani - już za chwilę doznawać bedą nawrócenia.

                Co do powrotu tutaj..by rozważać...

                Poki co nie widzę takiej możliwości, ale kto wie...może Bóg widzi to inaczej. Może kiedyś...

                Zobaczymy. :))

                Pozdrawiam.

                Felice123
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Dzień Pański - kolejny

                  Nie ma to jak siedzieć w święta. Na forum. Hahaha

                  ForumowyIdiota
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Dzień Pański - kolejny

                    Z czego rżysz 09:56 ? Nie zauważyłem żeby ktoś w tym wątku udzielał się przez Święta. Jeden wpis był co prawda w drugi ich dzień ale za to późnym wieczorem, Felice zaś odpowiedziała zupełnie po Świętach. Co w tym śmiesznego ? Nieszczęśliwy z Ciebie człowiek, kiedyś już Ci chyba o tym pisałem.

                    WitekSztachetka
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Dzień Pański - kolejny

                      Tak pisałeś czlowieczku o wielu twarzach. Hahaha

                      ForumowyIdiota
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4062

          Odp.: Dzień Pański - kolejny

          Gratuluję przebicia okrągłej liczby - 100 tysięcy wyświetleń. To bardzo ważne by w mediach był pluralizm, i by każdy mógł poznać zdanie drugiej strony i samemu wyrobić sobie opinię na temat drugiej strony. Szczególnie gdy istnieją dziś w Polsce dwie grupy ludzi którzy znają przeciwną narracje jedynie z relacji swoich własnych baniek informacyjnych, które przedstawiają karykaturalny obraz swoich rywali. Duża w tym Pani zasługa by ludzie (ci kojarzeni dziś z nurtem lewicowo-progresywnym i ci mu sprzyjający) mogli poznać poglądy realnych konserwatystów, co najlepszego mają do powiedzenia, by istniała sensowna płaszczyzna do dialogu i rzeczowej dyskusji.

          Obiektywny@
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Dzień Pański - kolejny

            Podziękowania należą się wszystkim, którzy do tego - co uważa Pan za godne zauważenia, przyczynili się ... jeden w większym zakresie, a drugi w mniejszym.

            Nie żałuję ani jednej minuty poświęconej temu wątkowi. Oby ta dyskusja, która miała tu miejsce do tej pory, przyniosła dobry owoc.

            Szczęść Boże wszystkim.

            Felice123
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Dzień Pański - kolejny

              Nie ma nic bardziej gaszącego Ducha w wiernym jak widok środka dezynfekcyjnego w miejscu Wody Święconej.

              foliarz@
              Zgłoś
              Odpowiedz
    1234 ... 216217219
    Przejdź do strony nr
    46 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
    
    - Reklama -
    - Ogłoszenie społeczne -

    - Reklama -

    - Reklama -

    - Reklama -
    - Reklama -