Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Dzień Pański - kolejny

Ilość postów: 3931 | Odsłon: 165332 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4046

      Odp.: Dzień Pański - kolejny

      Witaj Magilla.

      Nie wiem, czy tu jeszcze bywasz?

      Mam prośbę ...może trochę nietypową, może nazbyt śmiałą, ale...

      Nie mogę kupić tej książki FH, o której pisaliśmy trochę. Jest ogólnie niedostępna, a bardzo chciałabym ją przeczytać. Mogłabym oczywiście czekać i kolejne dwa lata, by posunąć się w tym temacie (gdyby tyle trwała np. jej ponowna dostępność zakupu), skoro i tak czekałam już tak długo, by postąpić w dotychczasowej wiedzy na skutek uchylenia przez Ciebie rąbka tajemnicy, ale pomyślałam, że może byłbyś skłonny mi ją pożyczyć, jeśli oczywiście ją (jeszcze) posiadasz. Obiecuję oddać ją w sposób pozostawiający nadal furtkę twojej potrzebie zachowania braku pewności co do Twojej tożsamości i nie pytać w przyszłości, czy zwróciłam na właściwy adres, zgodny z tym, o którym wiedzę posiadam dzięki kontaktom mojego męża (wiesz, mam nadzieję, o czym piszę), jak i nie naruszać tym manewrem Twojej strefy komfortu związanego z tym "brakiem odwagi", o którym kiedyś rozmawialiśmy.

      Pozdrawiam

      Felice123
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Dzień Pański - kolejny

        Witaj Felice123,

        Chciałem zapytać, czy powyższa (z 2020-07-19 23:41, bo nie wiem, gdzie się ten post umiejscowi) prośba jest nadal aktualna?

        Jeśli tak, to proszę o pierwsze dwie litery imienia autora, bo przypuszczam, że chodzi o Fa.

        Przy okazji, dla całej Twojej Rodziny życzę błogosławieństwa Bożego na każdy dzień 2021 roku.

        Serdecznie pozdrawiam

        Magilla
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Dzień Pański - kolejny

          Witaj Magilla,

          Zdaje się, że rozmawiając (raptem wczoraj) z naszym "wędrownym" znajomym o tych tutaj -starych czasach - w tym i o Tobie, wywołaliśmy cię z "lasu", czego ten Twój poranny wpis jest dowodem.

          Tak. Chodziło mi tam o " Fa", a tylko - jak mniemam - brak kropeczek po pierwszych literach imienia i nazwiska spowodował Twoje wątpliwości.

          Dziękuję, że pytasz, ale zdaje się, że książka, po dłuższym okresie niedostępności, jest ponownie oferowana do sprzedaży w Polsce. Tym samym, nie będę Cię już kłopotać tamtą "karkołomnością" pożyczenia mi jej. Zresztą, z tego co wyczytuję nie tylko z Twoich postów, warta jest tego, by posiadać ją w swoich zbiorach.

          Również życzę Tobie i Twoim bliskim obfitości potrzebnych łask Bożych w tym 2021 r.

          Pozdrawiam.

          Felice

          Felice123
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Dzień Pański - kolejny

            Witam ponownie,

            Jeśli sprawa jest aktualna, to proszę odpowiedzieć do końca weekendu, a ja zajmę się "karkołomnością".

            Pozdrawiam.

            Magilla
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Dzień Pański - kolejny

              Witaj Magilla :))

              Tak...jest aktualna.

              Przy tak postawionej sprawie, nie będę się opierała.

              Dziękuję.

              Pozdrawiam

              Felice123
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4071

              Odp.: Dzień Pański - kolejny

              Magilla,

              mając na uwadze pewien "zapisek", w ramach podziękowania, przyjmij choć tyle: "Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg." (2 Kor, 9, 7).

              I obyś hojnie zebrał za dary od serca (tamże...wcześniejszy zapis - 6b).

              Szczęść Boże. :))

              Felice123
              Zgłoś
              Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4047

      Odp.: Dzień Pański - kolejny

      Tak tylko przypomnę, że CI którzy mieli wprowadzać prawo i sprawiedliwość w tej naszej Polsce - sami postanowili się nachapać.

      Na logikę - czy gdyby mieli wielkie plany długoterminowe - rządzenia w Polsce dłużej niż kolejną kadencję - to już teraz byliby tak spragnieni wynagrodzeń?

      Zwłaszcza w momencie w którym gospodarka chyli się ku upadkowi, budżet "bez deficytu" nie ma szans na realizację - a oni postawiają brać dla siebie coraz więcej.

      Czy to Prawo i Sprawiedliwość czy Populizm i Solidarność elit?

      https://www.money.pl/gospodarka/podwyzki-dla-poslow-kiedy-wszyscy-zaciskaja-pasa-to-fatalny-czas-na-takie-decyzje-6542946587858561a.html

      https://tvn24.pl/polska/podwyzki-dla-poslow-i-senatorow-sejmowa-komisja-zlozyla-projekt-4664628

      https://oko.press/nocny-projekt-ogromnych-podwyzek-dla-poslow-ministrow-prezydenta/

      https://www.prawo.pl/samorzad/podwyzki-wynagrodzen-dla-siebie-i-najwazniejszych-osob-w,502380.html

      https://wpolityce.pl/polityka/513360-dworczyk-transparentne-zasady-ws-wynagrodzen-poslow

      A, czy jakiś portal typu "niezależna" o tym napisał? Ciekawe czy TVP dziś o tym powie.

      Serdecznie pozdrawiam Autorkę wątku

      Obiektywny@
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4048

      Odp.: Dzień Pański - kolejny

      Pani Beato - pragnę złożyć serdeczne życzenia z okazji imienin. Zdrówka, radości, mądrości i otwartości umysłu, a także więcej życzliwości ze strony ludzi wobec Ciebie.

      Serdecznie pozdrawiam

      PS: Przepraszam jeżeli pomyliłem datę obchodzenia przez Panią imienin lub nawet Pani imię, oczywiście z założeniem że obchodzi Pani imieniny - wtedy tym bardziej przepraszam i serdeczniej pozdrawiam.

      Obiektywny@
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4049

      Odp.: Dzień Pański - kolejny

      Gratuluję też znakomitego licznika odsłon Pani Opus Magnum pt.: "Dzień Pański"- zbliża się okrągła liczba, być może osiągnie ją Pani jeszcze w tym roku. Wynika z tego że niemal każdy Ostrowczanin 1,5 raza "zaglądnął" do Pani wątku - niewiele mediów może poszczycić się takim zasięgiem.

      Obiektywny@
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Dzień Pański - kolejny

        @Obiekywny dziękuję za życzenia. W ich przyjęciu pomijam fakt, iż obchodzę je w dniu 08.03, tj. pierwszym z brzegu po dacie moich urodzin.

        Gdy chodzi o gratulacje, to nie tyle należą się one mnie, co tym, którzy ten wątek odwiedzili/dzają. Dlaczego? Gdyż są jak ta Maria z Ewangelii według św. Łukasza, o której Pan nasz Jezus Chrystus powiedział: "Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona" ( Łk 10, 42b). Życzę wiec forumowiczom dalej jak najlepszych wyborów...by wiedzieli, gdzie ucho przystawić, by nie być pozbawionym tego, co najlepsze. Amen

        Felice123
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Dzień Pański - kolejny

          Sprawdzam tylko ew. weryfikację

          Felice123
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Dzień Pański - kolejny

            foliarz@
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4053

            Odp.: Dzień Pański - kolejny

            Witam serdecznie Felice123! Twój wpis przypomniał mi o czymś do czego zabierałem się już jak przysłowiowa "sójka za morze", a mianowicie życzeń z okazji Świąt Narodzin Pańskich. Co prawda, w myśl co poniektórych, popełniam faux pas pisząc to dopiero dzisiaj, ale sytuacja rodzinno-domowa (tj. brak czasu i zajęcia świąteczne) i zasady działania forum (konieczność założenia konta aby móc udzielić się w ów wątku) sprawiły że nie mogłem napisać wcześniej. Mam zatem szczerą nadzieję że nie urażą Pani te spóźnione, lecz szczere życzenia Na szczęście mając chwilę dla siebie, chciałbym skrobnąć nieznaczącą notkę do Pani sztandarowego wątku, który przywykłem przypominać sobie systematycznie w okresie różnych świąt roku liturgicznego - zagłębiając się w lekturę Pani ambitnych tekstów zanurzonych dogłębnie w wymiarze często nam umykającym, który dotyczy ducha, religii i Boga, a który jest nam przybliżany i udostępniany przez kościół rzymskokatolicki, a który jest przez dzisiejszych ludzi, z "postępową" młodzieżą i jej "autorytetami" medialnymi, które zajmują większość czasu antenowego popularnych kanałów telewizyjnych, włącznie, na czele odrzucany i ignorowany jako przeżytek, zabobon, a ostatnio, z bardzo dużą natarczywością i nieraz demoniczną agresją, wszelakich wywrotowców i anarchistów takich jak OSK okrzykiwany wrogiem i źródłem zła i patologii w społeczeństwie.

            W związku z tym pragnę złożyć Pani szczere i przyjazne życzenia z okazji świąt i z wyprzedzeniem na Nowy Rok 2021.

            Życzę Pani aby Nowonarodzony Jezus obudził w Pani to, co uśpione skrywała Pani przed światem ostatnimi czasy. Niech błogosławione światło Jego słowa

            prowadzi Panią do mądrości i cnotliwości godnej chrześcijanina .

            Życzę nie radosnych, ale pełnych prawdziwego >szczęścia< Świąt w gronie najbliższej rodziny, w tym trudnym czasie gdy relacje z tą dalszą są ograniczone nie tylko obostrzeniami ale także naszą obywatelską odpowiedzialnością.

            Niech Boża Dziecina, oświeca drogi codziennego życia, szczodrze obdarza błogosławieństwem i pomaga odnaleźć spełnienie, w nadchodzącym nowym roku 2021. Mam nadzieję że w nowej dekadzie powróci Pani do równie płodnego pisania zacnych i wyjątkowych (z Pani niepowtarzalnym stylem) rozważań na Forum. Życzę prawdziwie szczęśliwego i pełnego Bożej bliskości Nowego 2021 Roku.

            Pozdrawiam Serdecznie

            Pro Fide, Lege et Rege

            PFLeR
            Zgłoś
            Odpowiedz
1234 ... 215216218219
Przejdź do strony nr
46 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
FHU MALPOL Halina Michalec
Branża: Nieruchomości
Dodaj firmę