ale on pracowal na 3 etatach po 8 godzin kazdy. cale zycie w szpitalu....
jakim cudem pani starosta zatrudnila go na 3 etatach? 1. szef SOR. 2. ordynator oddzialu. 3. dyrektor szpitala. cos tu smierdzi.
Jest tylko jedno logiczne wytłumaczenie.
17:28 a prywatnie w domu podobniesz też przymował. Chłop pracowity to i zarabiał.
I niech rezygnuje.
Stare porzekadło głosi, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... pieniądze.
Z umowy o pracę w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim
2023: 1 058 398,24 zł >> 2024: 1 073 898,54 zł - wzrost wynagrodzenia rok do roku to zaledwie 1,46%. Co byście zrobili, gdyby szef dał wam tak małą podwyżkę?
Np. Dyrektorka PUP dostała aż 18,12% podwyżki http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/powiatowy-urzad-pracy-w-ostrowcu-swietokrzyskim-generuje-kazdego-roku-wielomilionowe-straty/s5/#post-109
Tacy wysokiej klasy specjaliści i nie do zastąpienia, jak p. dyrektor PUP są wysoko wynagradzani. Po to się uczyła i szkoliła, żeby dużo zarabia i dostawać duże podwyżki. 15 lipca 2025 Małgorzata Stafijowska: Na grupie już pojawiają się oferty pracy https://www.youtube.com/watch?v=i4C_YmxD7pU
2024-10-07 [12:12] Praca dla lekarzy
240 miejsc rezydenckich czeka na młodych lekarzy z województwa świętokrzyskiego w tegorocznym jesiennym naborze. Najwięcej (35 miejsc) w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej (24) oraz neurologii i psychiatrii (po 15). (...) https://swietokrzyskie.cozadzien.pl/swietokrzyskie/praca-dla-lekarzy/77706
jak mozna pracowac na umowe o prace na 3 etatach? gdzie jest Inspekcja Pracy?
To jest bardzo proste. Ja to panu zaraz wytłumaczę proszę pana. Ja to państwu zaraz wytłumaczę. Więc po pierwsze, państwo są ludźmi inteligentnymi i dlatego ja z państwem mogę mówić wprost. Mogę pewne rzeczy nazywać po imieniu. Tak proszę państwa, po imieniu. Czy pan sobie na przykład zdaje sprawę, kto ogląda telewizję? Proszę pana myśmy robili badania. Wie pan co się okazało? Okazało się, że sześćdziesiąt procent ludzi nie rozumie dziennika. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej, trzeba mówić w ten sposób, żeby oni to zrozumieli. Trzeba pewne rzeczy nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład taka Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) jak się dowie, że my mamy trudności ze znalezieniem lekarzy to wie pan co się dzieje? Proszę pana, z całego świata zaczynają do nas napływać inżynierzy. I my im też potem musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia.
Ty: A to starosta zatrudnia lekarzy, czy może dyrektor szpitala powiatowego zatrudnia? Kto w powiecie jest odpowiedzialny za przyjmowanie lekarzy do pracy w szpitalu? Czy jest to może dyrektor szpitala?
ChatGPT powiedział: W powiecie za zatrudnianie lekarzy w szpitalu odpowiada dyrektor szpitala, a nie starosta.
### Szczegóły:
* Szpital powiatowy zazwyczaj jest jednostką organizacyjną powiatu (np. Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej – SPZOZ).
* Starosta (jako organ wykonawczy powiatu) nie zatrudnia lekarzy bezpośrednio, choć ma nadzór właścicielski nad szpitalem jako jednostką organizacyjną powiatu. Może np. powołać i odwołać dyrektora szpitala, zatwierdzać sprawozdania, budżet, itp.
* Dyrektor szpitala pełni funkcję zarządzającą i to on:
- ogłasza konkursy lub rekrutacje,
- prowadzi rozmowy kwalifikacyjne,
- podpisuje umowy o pracę lub cywilnoprawne z lekarzami,
- decyduje o zakresie obowiązków i organizacji pracy personelu medycznego.
### Podsumowanie:
>> W praktyce i zgodnie z przepisami, dyrektor szpitala powiatowego zatrudnia lekarzy, a nie starosta.
Jeśli chcesz, mogę wskazać konkretne podstawy prawne, np. z ustawy o działalności leczniczej.
Oczywiście. Poniżej przedstawiam konkretne podstawy prawne , które regulują, kto zatrudnia lekarzy w szpitalu powiatowym i jaka jest rola dyrektora oraz starosty.
---
### Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej
(Dz.U. 2011 nr 112 poz. 654 z późn. zm.)
---
#### ✅ Art. 46 ust. 1 i 2
Dotyczy kierownika (czyli dyrektora) podmiotu leczniczego:
> Art. 46.
>
> 1. Podmiot leczniczy niebędący przedsiębiorcą jest kierowany przez kierownika , którym jest osoba zarządzająca, np. dyrektor SPZOZ-u .
> 2. Kierownik podmiotu leczniczego kieruje zakładem i ponosi odpowiedzialność za jego działalność, w tym:
> ▪️ organizację pracy,
> ▪️ politykę kadrową (czyli zatrudnianie personelu medycznego , w tym lekarzy),
> ▪️ realizację świadczeń zdrowotnych.
---
#### ✅ Art. 54 ust. 1 i 2
> Art. 54.
>
> 1. W SPZOZ zatrudnienie lekarzy i innych pracowników następuje na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania albo umowy cywilnoprawnej – na podstawie decyzji kierownika jednostki .
> 2. W przypadku SPZOZ utworzonego przez jednostkę samorządu terytorialnego (np. powiat), organ tworzący (czyli starosta/powiat) nie ingeruje w decyzje o zatrudnieniu personelu – chyba że chodzi o powołanie lub odwołanie samego dyrektora.
---
### Rola starosty i powiatu
Starosta reprezentuje powiat jako organ tworzący SPZOZ . Odpowiada za:
* utworzenie, przekształcenie lub likwidację szpitala jako jednostki organizacyjnej,
* powoływanie i odwoływanie dyrektora szpitala (zgodnie z art. 48 ustawy),
* zatwierdzanie sprawozdań finansowych i programów naprawczych.
Ale: nie zatrudnia lekarzy i nie ingeruje w sprawy kadrowe szpitala.
---
### Podsumowanie:
* Dyrektor SPZOZ (szpitala powiatowego) – zatrudnia lekarzy i zarządza personelem.
* Starosta/powiat – pełni funkcję właścicielską/nadzorczą, ale nie zatrudnia personelu medycznego .
Jeśli chcesz, mogę przygotować krótką notatkę lub pismo wyjaśniające z odniesieniem do tych przepisów – np. na potrzeby urzędowe lub służbowe.