Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 6346

                          Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

                          Tylko odejście z Kościoła może uchronić grzeszników przed piekłem.

                          Kto zostaje w Kościele zostaje z wyborem piekło/niebo. Kto odejdzie już nie ma tych dylematów. Kończy życie na Ziemi i nie musi bać się piekła.

                          Nie musi też śpiewać w niebie jak inni, którzy nie odeszli.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6334

      Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

      Może siedziałam dzisiaj od rana do wieczora pilnując tego wątku, ale ile dobrego zrobiłam dla naszego Kościoła. Kładę się spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku Katolika.

      Nie nie jestem jak jehowa.

      Modle się za was wszystkich.

      Dobrej nocki Bóg z wami

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

        Dobrej nocy, ja też spać idę, obyśmy obudzili się wszyscy w lepszym świecie, w którym kościół nie jest atakowany i dyskryminowany a księża mogą pracować normalnie, bez zmuszania ich do wyznawania wymyślonych win...

        Gość_sprawiedliwa
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

          Sprawiedliwa, ludzie nie atakują Kościoła. Chcą Go tylko oczyscić z takich ludzi, którzy mu szkodzą.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

            atakuja i to bardzo jestes za madry zeby tego nie wiedziec dziesiatki wpisow o tym swiadcza najlagodniej to np.,,faceci ubrani w sukienki' do goscia z 22;46 ktory twierdzi ze nie atakuja kk

            Gość_G
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6340

      Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

      Ok, rozumiem Dykciarz miał rację.

      Przepraszam

      Gość_sprw
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6341

      Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

      Dykta miał racje w wielu kwestiach. Przyznaje się do błedu, ale powinniśmy szukać prawdy i gdzie indziej

      W tym miejscu przypomina mi się św. Faustyna- sekretarka Bożego Miłosierdzia, Iskra, która dzięki naszemu Papieżowi- została poniesiona dalej w świat! A wcześniej, ile upokorzeń. Przecież też została wysłana na badania psychiatryczne. Dała radę.

      Gość_katoliczka
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

        Przyznaję, że przed chwilą podszywałem się pod autorki tekstów, żeby przemycić to i owo.

        Mam nadzieję, ze inteligentni ludzie wyłapią różne manipulacje i próby ośmieszenia innych ludzi.

        Wiem, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Ale nie mogłem się powstrzymać.

        Zapomniałem, że pewna pani, znając moje skłonności, uprzedziła forumowiczów, że będę tak postępował.

        Niestety, pozostały mi tylko linki, argumentów brak. To musiałem coś jeszcze. Bo przecież jak to, żebym nie miał ostatniego słowa??/ hehe

        Gość_Dykciarz
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6344

        Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

        Katoliczko, ty nie porównuj św. Siostry Faustyny i kogoś, kto wykonuje zawód księdza. A robi to jeszcze w sposób skandaliczny!

        To tacy ludzie najbardziej szkodzą Kośiołowi, bo przede wszystkim nie wierzą.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

          Jeszcze przyjdą takie czasy, że będziecie tablice zdejmować i przemalowywać ściany.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

            https://www.polskieradio.pl/Mieszko-I/Tag87975

            Jako że lubie doszukiwać się różnych nieścisłości w bibli/sprzeczności - tzn. czasami jak mialem czas i chęci... bo jak coś jest wewnętrznie sprzeczne toz znaczy ze jest nie prawdziwe. Zaraziłem siętym ogladając kanał YT pewnego ateisty. Ale on krytykował katolicyzm/chrześcijaństwo natomiast o Islamie nic nie mówił... o islamie też jest sporo rzeczy które tą religie komproimitują -> lks. Dariusz OKO.

            Papież całował księgę Islamu a nie wiedziałco w niej jest - na znak że szanuje religie Muzułmanów i on dążył do takiego chyba czegoś co się nazywa ekumenizmem https://www.google.com/?q=ekumenizm zreszta musiałbym poczytać co to właściwie jest ten ekumenizm bo ja sie religiami az tak bardzi nie interesuje. A jesli interesuje to tak bardziej ze strony relioznawstwa niż ze strony zeby te rozne religie wyznawać i czcić te różne religikne bóstwa:) Mam 3 podstawowe sakramenty ale u mnie w rodzinie nie było nigdy religijnego fanatyzmu i do kościoła prawwie w ogóle niechodziłem, w liceum na rokolekcje to tak:)

            A i w tym co mówił papież dostrzegłem kilka sprzecności. ale juz nie pamietam co. są jakieś filmiki na YT z papieżem i z tym co mowil. Jezus stwierdzil ze jak ktos ma silną wiarę i w niego wierzy to będzie mogl robic takie same cuda jak on. No papież zadnych cudów nie zrobił. sam sie leczyl u różnych lekarzy... Gdyby papiez mocno wierzyl w chrystusa to by robił cuda a przecież nieznamy chyba zadnych cudów zeby kogoś uzdrowił tak jak rzekomo jezus uzdrawia. W ogole to sie wszystko nie trzyma kupy... jak to sie logicznie zacznie analizowac... oczywiscie pewne uniwersalne prawdy sa sluszne jak szanuj swojego blizniego czy tam inne nauki koscioa wywiedzione przez teologów ale....

            POczytałem troche o tzw. Wniobowstapieniu Marii matki jezusa do nieba. wstapiła tam razem z dusza i ciałem tak jak chrystus. Jak mozna do niematerialnego nieba wstapić wraz zmaterialnym ciałem? jest to dogmat który wymyślił jakiśtam papież i to nie tak dawno bo jakos 200 lat temu chyba. Podobnie jest w Islamie- Mahomet też wniebowstapił i to wraz ze swoim koniem podobn:D To tak jakbyśmy my chcieli wejsc do telewizora i tym sposobem znależćsięw telewizyjnej rzeczywistości - tak sie nie da:D jak można przenieśc swoje materialne ciało do niematerialnego duchowego świata? no ale teologiwie pewnie tak to wytłumaczą że będzie to możliwe.... czyli zrobią nam wodę z mózgu:) no nie wiem albo moze ja mam za maly rozumek aby to pojąć poprostu ;-)

            Jezus mówił że nikt nie wejdzie do raju jak tylko przez niego przez chrystusa. A po co mamy się modlićo wstawiennictwo do świętyuch skoro mozemy się modlic bezpośrediio do jezusa którego np. żydzi nie uznają :) To takie troche ludzkie myślenie, że papież ma chody w niebie to nam polakom jako ze on tez Polak załątwi coś w raju po znajomości .... nigdy sie nie interesowalem papiezem tyle o ile cośtam wiem w stylu "niech zstąpi duch twój i odmieni oblicze ziemi , tej ziemi" może 99% rzeczy ktore papiez mowil ma sens a ja znalalzlem jakiś tam 1 procent rzeczy ktore mogą być przyczułkiem do podważania wiary itp. Taki wierzący kolega o mało nie zerwałze mną znajomości bo mu takie rozne rzeczy pisalem kttore on postrzegal jako moja próbę podwarzenia jego wiary... moze Bóg za moją pomoca chciał go wystawić na próbę ;-) Podobnie Bóg w zmowie z szatanem wystawił na próbę Hioba. Tak Bóg współpracuje z szatanem - według tego co zrozumiałem z księgi chioba. KOlaboruje z nim cały czas:) Niby bóg nas kocha ale pozwala działać szatanowi i kusić ludziu... a moze nie powinniśmy wszystkiego brać dosłownie. tylko jao metafore itp. W islamie oni biorą wszystko dosłownie ponoc co tam pisze....

            Ale i żydowskich cadyków nie oszczędzam.... oni ponoć czynili cuda tak jak jezus, tylko kto z nas teraz uwierzyłby w te cuda? - w encyklopedi pwn (wydanej jakos w 1976 roku czyli PRL...) pisze ze cadykowie wykorzystywali niezbyt rozgarniętą czy wyedukowaną bioedotę żydowską alby ich tumanić i na nich pasozytować - to tak moimi słowami napisałem. Nawet w ostrowcu postawiono kapliczke na kirkucie aby upamietnic ostrowieckiego cadyka.... są filmiki z tego wydarzenia na stronie radia kielce jak się buają i te swoje mantry czy odlitwy odmawiają i wygląda to jak choroba sieroca - ro buhanie się ;-)

            Gość_Benedykt 16-sty
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

              bujanie. Sory za bledy liczne w tekscie ale niechce mi sie ich poprawiać ;-) tak na szybko scialem cośnapisać. tylko. Pozdrawiam:)

              Gość_Benedykt 16-sty
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6350

              Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

              Rób, co uważasz, pisz, co uważasz. Tylko może chociaż powstrzymaj się od pisania imienia Jezus małą literą. Uważasz, ze zasługuje na mniejszy szacunek od Ciebie? Swoje imię też piszesz z małej litery??! :(

              Wszystko ma swoje granice, ponizanie też:(

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

                Mylisz się. Żeby KK uznał kogoś za świętego, musi być prawdziwy cud potwierdzony dokumentacją medyczną.

                Zatem, poczytaj sobie, co się przyczyniło do wyniesienie Karola Wojtyły" na ołtarze"

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6351

              Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

              https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/;4007814 tu już piszą nieco innaczej o cadykach (skończył się PRL który był ateistyczny, bo ateistyczny komunizm...) A w poprzedniej wersji pisano że tumanili oni biedotę żydowską. Tak jak i księża tumanią katolików:) Oczywiście dużo nauk jest słusznych. np. jakieś tam kursy przedmałżeńskie celem tego aby małżeństwo było trwałe itd. WOlno mi krytykować wszystko i wszystkich. Krytykować ale nie hejtować rzecz jasna. Nawet chyba jezus mówiłaby upominaćswoich blixniech jeśli źle robią - czyli włąsnie krytykować.

              Nie wiem zabardzo jak z tym buddyzmem jest. Oni za nauczyciela postrzegają Buddę który jest postacią historyczną. Nie uważają go za boga ale za nauczyciela - tego który pokazał drogę do osiągnięcia oświecenia czy jakoś tak :)

              W szkole na histori uczylem sie o wierzeniach starożytnych ludzi i tych ich bogach czy bozkach. Ale nie uczyli człowieka niczego o obecnych religiach. A religia w szkole to nie nauka o religi tylko wyznawianie wiary katolickiej i czczenie boga czy jezusa itp. modlenie się. praktykowanie wiary a nie akademicka nauka o religiach. Rozumiecie o co mi chodzi? Uczymy się np. o bogu Zeusie czy tam bożku ale nie moflimy się do niego. O światowidzie też coś czytałem. 4 głowym bogu czy bożku w ktorego wierzono zanim nastąpiło chrześcijaństwo.

              Od żydów można się dowiedzieć że Jezus był w szkole kabalistów ale jej nie ukończył tylko poszedł w swoją stronę i stworzył podawliny pod nową religię - pod chrześcijaństwo. Ale i w chrześcijaństwie są różne odłamy. Np. tacy zielonoświątkowcy chyba to nie uważają jezuysa za boga tylko wręcz go chyba nie szanują za to że coś tam... ze Maryja Marka jezusa miała by ć ponoć taką jakby kurtyzaną i zaliczyła wpadke i tak poczęsty zostałjezus - zydzi tak nauczają. Ze jezus to syn prostytutki. A tyle sięsłyszy o tzw. judeochrześcijaństwie i prezydent obecny mówił o judeochrześcijaństwie a ponoć nie ma takiego zwierzęcia jak judeochrześcijaństwo bo samo w sobie to pojecie jest ponoćsprzeczne ale ja sie tam nieznam bo jestem tylko człowieczkiem o malutkim rozumku ;) Zydom krzyże z chrystusem przeszkadzają bo według nich to jest bluźnierstwo przeciw Bogu.

              Gość_Benedykt 16-sty
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

                Trójca święta funkcjonuje tylko chyba w katolicyźmie. Nie ma trójcy świętej w innych odłamach chrześcijaństwa....? u protstanów chyba jej nie ma czy jest?

                Gość_Benedykt 16-sty
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

                  "Preambuła

                  W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej." https://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/preambula/

                  Gość_Benedykt 16-sty
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła?

                    A i wśród policji są tacy co łamią prawo. Wyłudzaja mandaty od kierowców. Nie znają prawa tylko robią to co im karze komendant. Ile mandatów wlepili niezgodnie z prawem ludziom za brak maseczki? Ile wniosków do sądu o ukaranie za brak maski POlicja wysyłała i sądy stwierdzały: brak podstaw prawnych do nałożenia mandatu! KOmendat główny policji już dawno powinien wyleciec z roboty! Zamykanie kościołów , nasyłanie policji na wiernych bo sie chcą modlić. A przecież nie ma stanu wyjątkowego a więc nie można zawieszać swobód i praw obywatelskich np. wolności wyznania i praktykowania wiary.... pełno filmów w Internecie jak policja łamie prawo. zachowują się jak gangstrzerzy w kominiarkach.

                    Sanepidy przy asyście Policji na polecenie wydane przez kogo? rujnują przedsiębiorscó i nie pozwalają im pracowac - czyli zakaz pracy a stan wyjątkowy nie wprowadzony! To jak to tak. Trzeba wzywać policje żeby sanepid stosowałsiędo prawa https://www.youtube.com/watch?v=5LFcCsVIa6k

                    To wszystko było zaplanowane te lockdawny wczesniej 10 lat temu i ta cała pandemia... przez fundacje rockefelera i inne think tanki

                    Gość_Benedykt 16-sty
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
1234 ... 334335337339340 ... 448449450451
Przejdź do strony nr
539 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -