Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


Logowanie

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy cała ulica Siennieńska powinna być przejezdna?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
       • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

        @Historyk - czy przez to, że Żydów mordowali Łotysze nasze zbrodnie stają się nieważne? Usprawiedliwione? Jak Łotysze mordowali, to nam też wolno?

        Inne narody niech wyjaśniają swoje ciemne strony historii sami, ja ich rozliczał nie będę. Mam prawo domagać się prawdy o historii Polski, ponieważ jestem Polakiem (choć zaraz zaczną pojawiać się zapewne posty podważające moją polskość).

        Tinca
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

         Nie nam oceniać zachowania ludzi w czasie okupacji,mówisz:mordowali,gwałcili,zabijali,masz na myśli żydowskich "partyzantów"na Białostocczyźnie? Nic nie jest czarno-białe,dobre -złe.My jak każdy naród mamy coś za uszami,jak mówią Rosjanie.Ale tu chodzi o to ,że żydzi nas oskarżają o holokaust,nie francuzów,czechów,łotyszy,ukraińców,nawet nie niemców,tylko nienawidzą polaków.A jak bardzo nas nienawidzą?spróbuj zbliżyć się do izraelskiej wycieczki,zobaczysz prawdziwe oblicze syjonizmu.

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

          @gość - Nie nam oceniać, co ludzie robili podczas wojny?! Jezus Maria, człowieku! Czyli jeśli chłopi żywcem spalili żydowskie dziecko w czasie wojny, to nie nam oceniać?!

          Żydzi nie tworzyli regularnej "partyzantki", ukrywali się w lasach, żeby przetrwać, a nie walczyć. Rabowali okolicznych chłopów, tak jak wszyscy "leśni" bez względu na przynależność.

          Co do zbrodni w Nalibokach (bo do tego zapewne pijesz)- IPN kończy właśnie śledztwo w tej sprawie. Najprawdopodobniej winą zostaną obarczeni sowieccy partyzanci. Bezsprzeczny był udział w morderstwach osób pochodzenia żydowskiego - nie widziano jednak ani żadnego z braci Bilskich, ani nie potwierdzono w sposób jednoznaczny udziału ludzi z ich oddziału w tej zbrodni.

          Na temat stosunków polsko - żydowskich przed wojną, w czasie wojny i po jej zakończeniu polecam zbiór artykułów zgromadzonych tutaj:

          http://niniwa2.cba.pl/index-zydzi.htm

          Bardzo obiektywne zestawienie artykułów publikowanych w różnych gazetach, zarówno z prawej, jak i lewej strony.

          Tinca
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

           a teraz chca odzyskac tereny w rynku..

           Gość
           Zgłoś
           Odpowiedz
           • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

            @gość 21:56 - jak im odebrano, to mają możliwość starania się o odzyskanie na drodze prawnej, o co chodzi?

            Takie samo prawo mają polscy właściciele przedwojennych dóbr, które po wojnie zostały "znacjonalizowane". I - moim zdaniem - proces przekazywania tych dóbr lub wypłaty rekompensat przebiega za wolno...

            Tinca
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             Tina mojej rodzinie zabrano ziemie na kresach.Powiedz mi madralo gdzie mam się UDAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

             Gość_Kresowiak
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             @kresowiak - na początek do adwokata albo radcy prawnego. Nie siedzę w temacie rekompensat, nie do mnie kieruj żale - napisałem powyżej, że jestem zwolennikiem albo zwrotu majątków, albo wypłaty rekompensat.

             A tak na marginesie - to coś zrobiłeś, żeby ten majątek odzyskać czy tylko siedzisz przy kompie i wylewasz żale przez internet?

             Tinca
             Zgłoś
             Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 35

           Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

           Z tym rzucaniem dzieci do płonącej stodoły przez chłopów polskich, to tak jak z sześcioma milionami żydów zamordowanych w Auschwitz.Propaganda firmy"Holokaust",przypominam,że za negacje liczby zamordowanych żydów można było iść nawet do więzienia.

           A generała "Nila" na śmierć skazali miłujący Polskę i polaków żydowscy sędziowie.

           Podziemne państwo Polskie nigdy nie zgodziło się na eksterminację żydów,obywateli polskich,ale Francja ochoczo sama z siebie deportowała miliony swych obywateli pochodzenia żydowskiego do obozów na terenach okupowanych europy wschodniej,ale Francuzi są OK to nie antysemici.Tinka,zobacz komiks o holokauście:Niemcy to owczarki alzackie,żydzi to biedne myszki,a Polacy to świnie.

           Oni mają antypolonizm wyssany z mlekiem matki.

           Gość_histeria
           Zgłoś
           Odpowiedz
           • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

            żydów można tolerować a jednocześnie trzeba na nich uważać jest to społeczność bardzo niebezpieczna w stosunku do innych narodowości widząca tylko swój czubek nosa i swoje interesy.Co byśmy nie robili zawsze włożą mały klinik w celu skłucenia nas Polaków.Oni trzymają się razem a my co?Może zaczniemy bronić siebie i swój kraj biorąc z nich przykład.

            mirek24
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             @mirek24 - wiesz, myślę, że właśnie dla tego nienawidzimy Żydów. Z zazdrości - że wspierają się wzajemnie, pomagają sobie, jak to napisałeś "trzymają się razem". A my Polacy potrafimy się głównie kłócić i podkładać nogi jeden drugiemu.

             Od Żydów właśnie powinniśmy uczyć się solidarności i poczucia jedności narodowej.

             Tinca
             Zgłoś
             Odpowiedz
           • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 38

            Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

            @histeria - a ty masz antysemityzm wyssany z mlekiem matki...

            Opisy morderstw dokonywanych przez Polaków na swoich współmieszkańcach żydowskiego pochodzenia znajdziesz zarówno w historiografii, jak i w relacjach świadków - ocalałych Żydów, Polaków i Niemców. Postaraj się tylko wyjść poza stereotypy wyssane z mlekiem i trochę poszukać...

            W sposób oczywisty mijasz się z prawdą, pewnie jest ci to na rękę. Ogółem z Francji deportowano ok. 30 tys Żydów, z czego mniej więcej połowę z Vichy, gdzie Francuzi współpracowali z Niemcami, a połowę z części okupowanej, gdzie Francuzi nie mieli nic do powiedzenia.

            Będąca sojusznikami Hitlera Bułgaria wydała 11 tys swoich obywateli żydowskiego pochodzenia, Rumunia 250 tys. Deportowano również około 100 tys Żydów holenderskich. Faszystowskie Włochy, Węgry, a nawet okupowana Dania skutecznie opierały się wciągnięciu w Holocaust i - dokąd to było możliwe - broniły się przed naciskami Niemiec w sprawie "kwestii żydowskiej".

            Gdzie więc te miliony francuskich Żydów?

            Dla porównania - zamordowano ok. 3 mln polskich Żydów. Widzisz różnicę?

            Kolejne kłamstwo - "negacja liczby zamordowanych Żydów" nie jest penalizowana, co więcej - jest kwestią jawnego sporu pomiędzy historykami. Natomiast jest karane tzw. "kłamstwo oświęcimskie", czyli negowanie istnienia Holocaustu jako takiego.

            Tinca
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             A w którym to kraju za pomoc żydom była kara śmierci?

             Duńczycy to nawet sobie strajkowali w czasie "okupacji"taka to była okupacja.Węgry tak skutecznie broniły swoich obywateli żydowskiego pochodzenia,że w 1944 krematoria i komory gazowe pracowały 24 godziny na dobę,skutecznie obroniły swych obywateli.

             Dla równowagi trzeba powiedzieć o holokauście wsi Polskiej,o Zamojszczyźnie,Wołyniu a słyszymy tylko o zagładzie narodu,który jak widać nieźle sobie daje w świecie radę.

             Nienawiść jest po obu stronach,doskonale widoczna w zachowaniu grup wycieczek z Izraela,aż zieją nienawiścią do wszystkiego co polskie.

             Tinka,30tyś francuskich żydów można wybaczyć ,tak jak 100tyś holenderskich?

             Ilu żydów polskich uratowano?jaką cenę płaciły rodziny za ukrywanie żydów we Francji a jaką w Danii

             takie pytania zadawano na spotkaniu z ambasadorem Weisem,wiesz co dopowiedział? tylko jedno"ale tu było Jedwabne".

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             @gość - liczby podałem tylko dla tego, żeby pokazać, że twoje "miliony francuskich Żydów" to było kłamstwo wynikające albo z niewiedzy, albo ze złej woli.

             Wybaczanie nie zależne jest od liczb, tylko od woli pokrzywdzonego. Być może czują się usatysfakcjonowani tym, w jaki sposób niektóre kraje odniosły się do nich po wojnie? Trudno mi się wypowiadać w tej kwestii. Różnica może polega na tym, że tam ludzie potrafili przyznać się do współpracy z Niemcami i ukarać winnych, a w Polsce nadal staramy się to od siebie odsunąć i zamydlić odpowiedzialność, tak jak ty to robisz.

             I może różnica właśnie polega na tym, że tu było Jedwabne (i wiele innych miejsc), gdzie nasi rodacy sami dokonali pogromów, w sposób masowy i okrutny, bez większej pomocy ani nacisków ze strony okupanta. Pod wpływem najniższych instynktów. I że takie zachowanie było powszechne i akceptowane.

             Chcesz mówić o Wołyniu w równowadze do czego? Że jak nas mordowali to i my mogliśmy?

             Rzeź wołyńska była okrutna i bezprecedensowa. Polacy mieli swoje za uszami, w okresie międzywojennym prowadząc antyukraińską politykę na Kresach. Ale nie zasługiwali na taki odwet.

             Mamy prawo domagać się szacunku dla ofiar, mamy prawo domagać się przyznania do winy, mamy prawo domagać się przynajmniej symbolicznego ukarania winnych.

             Tak, jak Żydzi mają prawo domagać się tego samego od nas. Bo tu nie chodzi o to, co Niemcy zrobili u nas, tylko co my sami zrobiliśmy u siebie.

             Tinca
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             Rzeź w Jedwabnem była okrutna i bezprecedensowa.Żydzi mieli swoje za uszami, w okresie okupacji sowieckiej prowadząc antypolską politykę na terenach okupowanych przez sowietów. Ale nie zasługiwali na taki odwet.

             Życie ludzkie jest święte,nikt nie ma prawa go odbierać

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             To czy za Jedwabne odpowiadają Polacy w co bardzo wątpię, mogła wyjaśnić ekshumacja którą niestety wstrzymał ŚP Lech Kaczyński

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

             Kolejny nawiedzony ,proponuje generala Sikorskiego ponownie odkopać przed innym składem medycznym bo może się okazać ,że jacyś Żydzi byli w tej ostatniej i jednak miał kule w potylicy :) .

             Gość_Człowiek
             Zgłoś
             Odpowiedz
     • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 247

      Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

      pojawili się u nas,bo byliśmy państwem bardzo tolerancyjnym,wykorzystali to...

      Gość_ja
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 522

     Odp.: Czy w Ostrowcu mieszkają jacyś Żydzi?

     odwiedź muzeum Polin. Warszawie i się dowiesz wszystkiego

     Gość_mo
     Zgłoś
     Odpowiedz
1245 ... 28293031
Przejdź do strony nr
15 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -