Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

Ilość postów: 24 | Odsłon: 1269 | Najnowszy post
  • Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

    bawmy sie dzisiaj bo biskupi mowia zeby sie weselic

    Gość_ktos
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

      bo podobno wszyscy zmarli są szczęśliwi

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

        Mamy się weselic i kasę dawać w bramach cmentarnych

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

          Weseli więcej damy

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

      Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

      to pewnie mają sporo trunków wysokoprocentowych! a pózniej beda inne balangi pewnie? to jest to!

      Gość_gosc9
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

        Trochę upraszczasz ale tak, Wszystkich Świętych to radosne święto w Kościele Katolickim. Nikt Ci nie każe się weselić jednak i smucić nie ma się potrzeby. Jutro jest dzień zaduszny czyli dzień zmarłych i jutro raczej weselić się nie wypada.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

          Mamy się weselić bo jest dzień Wszystkich Świętych, a każdy święty chodzi uśmiechnięty :-)

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

            A czy nie jest Wam smutno, gdy widzicie na grobach te setki, tysiące sztucznych ozdób? Ile to setek lat będzie się rozkładać? Czy nie lepiej gdyby na grobie leżała jedna zielona "żywa", przyjazna środowisku gałązka i chryzantema , a nie stosy wątpliwej urody plastykowych ozdób? Mnie jest przykro, że mogiły wyglądają często jak stragany odpustowe.

            marianka
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

              marianko wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale przyznaję ci rację

              Gość_rencistka
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

              Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

              A mnie jest przykro że ludzie stroją groby nie rozumiejąc sensu tych świąt. Ubierają groby prawie wszyscy, a czy nie ważniejsze byłoby pójść na Mszę Świętą tego dnia i pomodlić się dzisiaj za Wszystkich Świętych(bo tak się nazywa dzisiejsze święto, a nie święto zmarłych jak mówi większość "katolików"), a jutro podobnie za zmarłych. Czy nie uważacie że świeczka czy stroik zmarłemu już nie pomoże?

              Dla mnie to zalatuje obłudą, strojenie, mycie grobów raz do roku i wszyscy na hura na cmentarz.

              Pamiętajcie o zmarłych, ale przede wszystkim o modlitwie za nich, a nie o ich pomnikach i stroikach.

              Gość_wsk
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                Skąd wiesz że ludzie, którzy przyszli na groby nie byli wcześniej na mszy św? Ja byłam na mszy a potem pojechałam na cmentarz. Dla mnie to normalne. Zresztą na cmentarzu komunalnym też była msza o 13:30 i wiele osób w niej uczestniczyło.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                  Mimo wszystko większość idzie tylko na cmentarz, a tylko nieliczni na Mszę. A ja nadal będę się upierał że świeczka to tylko komercyjna tradycja, a kwestie modlitwy to inna sprawa. Niestety mam wrażenie że świeczek i stroików coraz więcej, a ludzi na Mszy coraz mniej. A moim zdaniem jak ktoś jest wierzący to jednak powinien zdawać sobie sprawę że modlitwa bardziej pomoże zmarłym niż piękny grób.

                  Gość_wsk
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                    Do wsk

                    Jesteś taki wierzący,krytykujesz ludzi,którzy na mszę nie poszli 1 listopada,a twierdzisz,ze swieczka na grobie to komercyjna tradycja?? A skąd sie wziela jak nie z kościoła? A czy na pogrzebie nie swieca sie swiece przy trumnie,jako symbol światłości mający na celu zaprowadzić dusze do nieba? Dlaczego samobójcom większość księży nie zapala świec przy trumnie? Ba ,nawet niektórzy swiatel w kościele na takim pogrzebie nie zapalają,bo według wiary samobojca jest niegodzien dostąpić niebios.Czy świeczki na grobach naszych bliskich nie są właśnie takim symbolem? Oraz dowodem naszej pamięci o bliskich nam zmarłych?? Co z Ciebie za katolik?

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                      Jeżeli nie widzicie jak komercyjnym świętem stało się święto Wszystkich Świętych, to chyba żyjemy w innym kraju. Wszystkie markety, bazary aż kipią od tego wszystkiego, co jest tak naprawdę na pokaz, a coraz mniej ma wspólnego z duchową stroną tych Świąt.

                      Podobnie zresztą jest na Boże Narodzenie, gdzie symbolem jest choinka, bombka, prezenty i Mikołaj. Zresztą już to widać w niektórych sklepach, że chowa się znicze, a wyciąga mikołaje. Jak dla mnie nie można tego nazwać inaczej niż komercją.

                      Ale to tylko moje zdanie, nie każdy musi się z tym zgadzać.

                      Gość_wsk
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

                    Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                    Wsk,to zapowiedz swojej rodzinie juz teraz za życia,żeby po śmierci Ci ladny kopczyk usypali.Aha,i nie zapomnij im powiedzieć,żeby bron Boże nie stawiali Ci żadnych świeczek i wiązanek.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                      Już zapowiedziałem, że wystarczy skromna płyta, a zamiast świeczek modlitwa. Jestem przekonany, że jak odejdę to piękny grób nie będzie miał dla mnie znaczenia, a jedynie pamięć i wstawiennictwo u Boga Ojca.

                      Gość_wsk
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

              Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

              Do Marianka

              A wzięłaś pod uwagę,ze gdyby nagle wszyscy zaczęli kłaść na grobach te "żywe" gałązki to ile drzew by w lesie ucierpiało? Przeciez nagle wszyscy handlarze mieli by zamiast sztucznych wiązanek żywe galazki jodły lub swierku ubrane kwiatami.A ci co nie chcieliby wydawać kasy poszłoby do lasu łamać te "żywe"galazki.No i co marianko byloby gorsze? Sztuczne kwiaty,które pójdą z czasem do utylizacji,czy żywe,które i tak zostaną wyrzucone na śmietnik? Ja myślę,ze ekolodzy nie byliby szczęśliwi z takiego obrotu sprawy. Bo czy te drzewa rosną po to,żeby wylądować na cmentarzu,czy po to,żeby dawać nam tlen,oddzielac od smogu i byc zielonymi płucami ziemi??

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Czy dzisiaj (1 listopada) mamy się weselić?

                Co kilka bloków jakaś gromadka się weseli;p

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -