Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

Ilość postów: 226 | Odsłon: 10881 | Najnowszy post
  • Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

    Nie moge zrozumieć. Dlaczego została zniesiona karta nauczyciela zgodnie z którą po 30 latach pracy mógł odejść na emeryturę. Apropo, policjant nadal po 15 latach ma prawo do emerytury. Dodatkowo nastąpiła redukcja etatów i nauczyciele znaleźli się na bruku, jak ja. Już nie mam siły dalej szukać pracy, nie należy mi się ani złotówka. Na emeryturę muszę czekać ponad 10 lat. Po tylu latach pracy mam żebrać i mieszkać na ulicy?. Kto się tak odwdzięczył nauczycielom za ich poświęcenie. "Bodajbyś cudze dzieci uczył"...

    Gość_szooko
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

      Ale nie we wszystkich placówkach znieśli kartę, a prezydent mówił ze z likwidowanych placówek postara się etaty znaleźć jakieś nauczycielom a jak nie chcą to jakąś tam kasę wypłaci im. Chyba ze to tylko jego puste słowa.

      Gość_Ania
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

      Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

      Po 30 latach nauczyciel rozpoczynając pracę ma około 50 lat.SN później studia w czasie pracy.Jako człowiek wykształcony na pewno znajdzie pracę.Ludzie pracujący w naprawdę szkodliwych warunkach.Gorąco ,zimno,hałas (nie taki jak na przerwie w szkole) wdychający opary chemii i pracujacy fizycznie.Często po nocach w święta i niedzielę.Nie mający urlopów dla poratowania zdrowia.Oni też muszą pracować do 67 roku życia.Cżęsto ci ludzie naprawdę już nie mają siły pracować a muszą.Tylko proszę nie pisać ze trzeba było zostać nauczycielem.

      Gość_ppp
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

        To je wątek o nauczycielu a nie o innych zawodach.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

          A to nauczyciele nie mogą pracować z innym zawodzie? Jakiś zakaz mają?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 63

          Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

          Dziś, 08:13 .A nauczyciel to też zawód jak każdy inny i dlaczego ma być traktowany inaczej.Jak nie ma pracy to też może się tak jak inni przekwalifikować.

          Gość_joko
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

        Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

        Już 3 lata jak nie mam pracy, łapałam się różnych prac dorywczych fizycznych i nie narzekałam, nie wiem dlaczego nie przedłużali mi umowy. Umowa na czas określony 3 miesiące i koniec. To ciągłe szukanie pracy jest bardziej męczące niż sama praca. Wykształcenie pedagogiczne wcale nie ułatwia znalezienia pracy, na jedno miejsce jest co najmniej 10 osób, do tego wymagane są coraz to inne kwalifikacje.

        Gość_szooko
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Co z nauczycielami z 30 letnim stażem bez środków do życia?

          W moim zawodzie nie pracuję ok 3 lata, była redukcja etatów. Przez ten okres szukałam innej pracy. Wykształcenie pedagogiczne nie ułatwia znalezienia pracy, na jedno miejsce przypada średnio 10 osób, wymagane są też dodatkowe specjalizacje. Podejmowałam się pracy fizycznej na czas określony, niestety 3 miesiące i koniec umowy, chociaż chciałam pracować dłużej. Ciągłe szukanie pracy jest bardziej meczące niż sama praca. Po 50-ce jest trudno znależć cokolwiek, nie muszę chyba wyjasniać szczegółów dlaczego.

          Gość_szooko
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

        Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

        W koncu uprzywilejowana grupa zawodowa bedzie traktowana, jak reszta pracownikow. Nauczyciele ciagle narzekali na swoja prace. Beda miec okazje odpoczac i uwolnic sie od tego ciezaru

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

          Proszę odpoczywać bez pieniędzy i żyć powietrzem. Każdy narzeka jak jest zmęczony chyba, że nic nie robi. Uprzywilejowanie? Raczej dużo obowiązków i ciągłe dokształcanie się. "Zakaz narzekania bo cię zwolną" trzeba zwolnić wszyskich w Polsce.

          Gość_szooko
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

            Jak nie masz pieniędzy to szukaj pracy w innym zawodzie. Tak robią inni...

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

          Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

          Kto należy do " reszty pracowników" bo nie rozumiem i o jakie przywileje chodzi: może ciągłe dokształcanie sie i sterty dokumentów. Pracowałam też fizycznie. Polecam to samo popracować w szkole i porównać. Ten nie narzeka co nic nie robi.

          Gość_szooko
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

          Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

          Autor postu napisał, że nie jest traktowana jak reszta pracowników. W przypadku nauczycieli prawo zadziałało wstecz, w przeciwieństwie do innych grup zawodowych, np górników, strażaków i innych służb mundurowych. Podejmując pracę w szkole karta nauczyciela gwarantowała możliwość odejścia na emeryturę po 30 latach pracy przy tablicy. Jeśli została zmieniona, to zmiany powinny dotyczyć nauczycieli rozpoczynających pracę.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

            O to chodzi, czy cierpimy przez niedopatrzenie , czy celowe działanie?

            Gość_szooko
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

              Jak najbardziej było to celowe działanie wobec wielu grup zawodowych tylko mundurówka i górnicy zostali potraktowani inaczej.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

          Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

          Jak odpoczywać nie dostając żadnych pieniędzy?

          Gość_szooko
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

            A to ludzie w innych zawodach, jak nie pracują to dostają pieniądze i mogą odpoczywać?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

        Odp.: Co z nauczycielami z 30-letnim stażem bez środków do życia?

        Dokładnie ppp. Co mają powiedzieć ci, którzy są po 60tce i walczą w sądzie o swoją emeryturę? Nikt ich do pracy w tym wieku nie chce przyjąć bo są raz: za starzy, dwa: w wieku emerytalnym. Za co mają żyć?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
21 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
"Wesna-Probud" Sp. z o.o.
Branża: Spożywcze artykuły
Dodaj firmę