Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


Logowanie

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Z jakiego urządzenia przeglądacie forum?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

Ilość postów: 177 | Odsłon: 3355 | Najnowszy post
 • Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

  Minął rok od kiedy partia ktora zdobyła 43 procent głosów dostała 51 procent mandatów w Sejmie przez premiujący molochy system Dhonta. Cieszycie się że rządzi nami samodzielnie partia która nie zdobyła poparcia większości Polaków?

  Gość_Polak
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

   Uwaga, odpowiadam na na pytanie

   Nowe podatki i podwyżki podatków, które wejdą w życie za moment lub od 1 stycznia 2021 r.

   Gość_Polak
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

    Podatek cukrowy. Obejmie napoje słodzone, w tym także słodzone miodem. Zdrożeją napoje energetyczne, sprite, coca cola, oranżada, piwa smakowe. Np. za litrową butelkę coca-coli zapłacimy ok. 85 gr więcej, czyli ok. 20% więcej niż dotychczas.

    Opłata małych alkoholi tzw. małpek. Wyniesie 25 zł od litra stuprocentowego alkoholu sprzedawanego w opakowaniach o objętości do 300 ml, czyli przykładowo: 1 zł od 100 ml małpki wódki 40-procentowej, 2 zł od 200 ml małpki wódki 40-procentowej i 88 gr od 250 ml małpki wina 14-procentowego.

    Opłata mocowa. Będzie doliczana do rachunków za prąd. Jej dokładna wysokość zostanie ogłoszona przez Urząd Regulacji Energetyki do 30 września. Eksperci szacują, że przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci za prąd ok. 10 zł więcej miesięcznie.

    Abonament RTV do góry. Mimo 2 mld zł na rządową propagandę z budżetu państwa wzrosną stawki abonamentu RTV. Za używanie radia zapłacimy 7,50 zł miesięcznie, czyli o 7% więcej, a za posiadanie telewizora 24,50 zł miesięcznie, co oznacza wzrost o 8%.

    Podwyżka składek na ZUS. Ze względu na to, że składki na ZUS zależą od prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, które ze względu na kryzys nie będzie rosło tak dynamicznie jak dotychczas to składki na ZUS wzrosną o ok. 15,60 zł do ok. 1447 zł.

    Podatek od pupila. Wzrośnie maksymalna stawka podatku za posiadanie czworonoga do 130,30 zł rocznie za jednego psa - to prawie 5 zł więcej niż w tym roku.

    Podatek od nieruchomości. Jego maksymalna wysokość zależy od inflacji za pierwsze półrocze roku poprzedzającego, która wyniosła 3,9% i o tyle wzrośnie jego maksymalny wymiar.

    Opłata targowa i opłata uzdrowiskowa. Ich wysokość także uzależniona jest od inflacji i maksymalne stawki opłaty targowej wzrosną do 823,11 zł dziennie (obecnie 792,21 zł), a opłaty uzdrowiskowej do 4,66 zł dziennie (obecnie 4,48 zł).

    Planowane przez rząd nowe podatki lub podwyżki dotychczasowych podatków:

    Podatek od deszczu. Będą musieli go płacić właściciele nieruchomości o powierzchni powyżej 600 m kw., na których istnieje lub powstanie zabudowa, która wyłączy więcej niż 50 proc. "powierzchni biologicznie czynnej”. Koszt na gospodarstwo domowe ma sięgać średnio 1350 zł rocznie.

    Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. Będą musiały zapłacić podatek CIT, co oznacza uderzenie w kilkadziesiąt tysięcy polskich firm rodzinnych, które często używają tej formuły do prowadzenia działalności gospodarczej.

    Pełne oskładkowanie umów zlecenia. Obecnie składki przy takich umowach trzeba płacić przynajmniej do wysokości pensji minimalnej. Jeśli więc ktoś ma np. dwie umowy - jedną w wysokości pensji minimalnej 2600 zł brutto, a drugą na np. 3 100 zł brutto, to płaci składki tylko od tej pierwszej. Po zmianach trzeba będzie płacić składki od każdej umowy niezależnie od jej wysokości. Zatrudnienie na kilku umowach jest stosowane w turystyce czy gastronomii, czyli w branżach które najmocniej odczuły kryzys gospodarczy. Ponadto, rząd rozważa także oskładkowanie umów o dzieło.

    Likwidacja ulgi abolicyjnej. Dotknie setek tysięcy Polaków pracujących za granicą, m. in. w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Portugalii, Norwegii, czy Słowacji. W wyniku likwidacji ulgi abolicyjnej podatnik będzie musiał zapłacić różnicę między podatkiem zapłaconym za granicą, a podatkiem w Polsce, z uwzględnieniem polskich progów podatkowych i polskiej - wyjątkowo niskiej - kwoty wolnej od podatku. Przykładowo, Polak zatrudniony w Belgii i zarabiający minimalne wynagrodzenie w tym kraju (1600 euro) będzie musiał zapłacić dodatkowo ok. 7 000 zł podatku w Polsce.

    Opłata przekształceniowa. Jest związana z planami całkowitej likwidacji OFE. W przypadku przekazania środków z OFE na IKE będzie pobrana dodatkowa opłata w wysokości 15%. Przeciętnie na OFE każdy Polak ma obecnie ok. 8,5 tys. zł, co oznacza, że w wyniku opłaty przekształceniowej straci ponad tysiąc złotych.

    Opłata depozytowa od wymiany oleju. Ma być płacona przy każdej wymianie oleju.

    Podatek handlowy. Będą go płacić przedsiębiorstwa z sektora handlowego od miesięcznego obrotu. Oczywiście, jak w przypadku innych tego typu podatków, np. bankowego jego koszt natychmiast zostanie przerzucony na klientów. Wejdzie w życie, jeśli nie zablokuje go Trybunał Sprawiedliwości UE.

    Podatek od reklam. Będzie wzorowany na podatku handlowym. Media będą odprowadzać określony procent obrotów ze sprzedaży czasu reklamowego, powierzchni reklamowej i reklam internetowych.

    Oprócz podatków krajowych wprowadzone będą nowe podatki na poziomie unijnym. To efekt uzgodnień z ostatniego szczytu unijnego, które zaakceptował także rząd PiS. Nowe unijne daniny to:

    Podatek od plastiku niepoddanego recyklingowi. Każdy z krajów członkowskich będzie musiał wysłać do Brukseli 80 eurocentów za jeden kilogram takiego plastiku Szacowany wpływ to ok. 3 mld euro rocznie.

    Opłata węglowa. Na sprowadzane do UE dobra, których produkcja wymaga dużej emisji CO2 będzie nakładane dodatkowe cło. Szacowany wpływ to ok. 14 mld euro rocznie.

    Podatek cyfrowy. Będzie pobierany od firm, których obroty przekraczają 750 mln euro rocznie. Szacowany wpływ to ok. 1,3 mld euro rocznie.

    Ponadto, zgodnie z konkluzjami ze szczytu UE możliwe będzie:

    Wprowadzenie podatku od transakcji finansowych.

    Rozszerzenie systemu handlu emisjami (ETS) na sektor lotniczy i morski.

    A oprócz tego:

    Od 2011 r. obowiązują "tymczasowo" podniesione stawki VAT z 7% do 8% i z 22% do 23%.

    Większość Polaków ma jedną z najniższych w Europie kwot wolnych od podatku w wysokości 3091 zł, która ostatnio była podwyższona w 2009 r.

    Od 2008 r. zamrożone są progi podatkowe, co oznacza, że tysiące Polaków płacą co roku większy PIT.

    Szaleje inflacja (w czerwcu inflacja w Polsce była najwyższa w całej UE).

    Gość_Polak
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

     raczej to jest dostosowanie wymogów do prawa unijnego .

     Gość_w
     Zgłoś
     Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

     Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

     Zmarnotrawiła 70 milionów na karty wyborcze.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

     Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

     Buahahaha, nie spamuj 11:41. Nic Ci to nie da bo PIS nadal cieszy się wysokim poparciem. Wiesz dlaczego ? Bo nie ma żadnej lepszej alternatywy.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

      Nie ma nic, tylko PiS! Tak też mówili za PZPR - nie ma alternatywy?

      Konfederacja, KP, Lewica - nowe twarze i cała paleta poglądów, a nie tylko PoPIS i DudoTrzask.

      D'Hont też się tu dużo przyczynił do zniszczenia w Polsce pluralizmu

      Gość_Polak
      Zgłoś
      Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

   Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

   Ale cytując klasyka- "bynajmniej bombelkom dały" - jak pisz odrzucony nawet przez PiSowców PiSowiec

   Gość_Polak
   Zgłoś
   Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

   Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

   A proponowane d'Honta - partia z poparciem 6,81% zdobyła 2% mandatów. Jeśli ktoś uważa tę ordynację wyborczą za reprezentującą interesy społeczeństwa to ma coś z głową

   Gość_Polak
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

    Kiedy się znudzi POsrańcom to pierdolenie? Wie może ktoś?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

     Wprowadził chaos

     Gość_It
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

      500 mld nowego zadłużenia

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

     Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

     Jak przestaniesz wszędzie widzieć platfusów , kretynie.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

      Dla normalnego, przeciętnego Polaka niewiele, za to dla siebie i swoich popleczników znalazł intratne posadki, gdzie tylko się dało.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

     Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

     Nie znudzi im się nigdy bo nie są w stanie pogodzić się z tym, że zostali oderwani od koryta.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

      Dopóki PiS będzie łamał Konstytucję,kłamał,afery zamiatał pod dywan,przyznawał sobie gigantyczne nagrody to nigdy z tym nie da się pogodzić.11:59-uzywasz języka propagandy pisowskiej, która sączy się całą dobę w TVPIS telewizji dla ciemnego ludu jak powiedział Kurski! Oderwani od koryta są nieliczni a na forum Ostrowieckim raczej nie piszą oderwani od koryta! Zastanów się zatem.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
     • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 53

      Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

      Wybieranie między PiS a PO to jak wybór: dżuma czy cholera?

      Gość_Polak
      Zgłoś
      Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

    Odp.: Co PiS dobrego zrobił w tej kadencji?

    Człowieczku jak tobie tak tu źle to wyjedz na roboty do Niemiec to masz wszystko co najlepsze tam jest sprawiedliwości społeczną i praworządności.

    Jęczysz to jak kiedyś śp.A.LEPPER darł mordę wysypywał zboże i co zrobił jak go zrobili ministrem ?

    Gość_w
    Zgłoś
    Odpowiedz

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -
- Reklama -


Losowa firma:
Polskie Srebro
Branża: Jubiler
Dodaj firmę