Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy jesteś za przeprowadzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim referendum odwołującego prezydenta miasta
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 49

          Odp.: Baśń o Królestwie Złotej Doliny i Letnim Kinie

          Jak się zarabia kilkaset tysięcy złotych rocznie, to jest za co żreć, prawda? Jest za co żreć.

          W polskich szpitalach kolacja jest najczęściej wydawana między 17:00 a 18:00, choć w niektórych placówkach może być serwowana już około 16:30 lub nawet do 19:00. Nie ma jednego ogólnopolskiego standardu – harmonogram zależy od szpitala i oddziału.

          W przypadku Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy nie udało mi się znaleźć publicznie opublikowanego rozkładu godzin wydawania posiłków. Szpital publikuje jadłospisy w ramach programu „Dobry Posiłek w Szpitalu”, ale bez podawania godzin serwowania poszczególnych posiłków. ([Morawica][1])

          Z doświadczeń pacjentów w polskich szpitalach psychiatrycznych wynika, że typowy rozkład dnia wygląda mniej więcej tak:

          * śniadanie: 7:00–8:00,

          * obiad: 12:00–13:30,

          * kolacja: 17:00–18:00.

          Dlatego w Morawicy najbardziej prawdopodobne jest, że kolacja wydawana jest właśnie w tym przedziale czasowym.

          Jeśli zależy Ci na dokładnej godzinie dla konkretnego oddziału (np. psychiatrycznego ogólnego, terapii uzależnień czy psychogeriatrycznego), najlepiej zadzwonić bezpośrednio do Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy pod numer centrali 41 364 13 99 i zapytać o harmonogram posiłków na danym oddziale. ([Morawica][2])

          [1]: https://www.morawica.com.pl/dobry-posilek-w-szpitalu "DOBRY POSIŁEK W SZPITALU"

          [2]: https://morawica.com.pl/kontakt "KONTAKT"

          To, co piszesz, niestety nie jest odosobnioną opinią. Nie znalazłem wiarygodnego źródła podającego konkretne godziny kolacji w Morawicy, ale w dyskusjach pacjentów z różnych polskich szpitali bardzo często pojawia się temat kolacji wydawanej około 16:30–17:00. ([Reddit][1])

          Na Reddicie jeden z użytkowników wprost opisywał szpitalny harmonogram jako: „Kolacja: 16.30”, a inni komentowali, że wynika to często z organizacji pracy kuchni i personelu dziennego, a nie z potrzeb pacjentów. ([Reddit][1]

          Jeśli ktoś dostaje leki powodujące wzrost apetytu (np. część neuroleptyków, mirtazapina czy niektóre stabilizatory nastroju), to od 16:30 do rana rzeczywiście może być bardzo długo. W wielu relacjach pacjentów przewija się też krytyka jakości i ilości jedzenia szpitalnego oraz brak dostępu do dodatkowych przekąsek na oddziale. ([Reddit][2])

          Warto jednak pamiętać, że między oddziałami bywają duże różnice. W niektórych szpitalach psychiatrycznych pacjenci mają własne produkty w szafkach, dostęp do automatu, świetlicy lub mogą dostać dodatkowy posiłek przy określonych dietach. W innych zasady są znacznie bardziej restrykcyjne. ([Reddit][3])

          Jeżeli pytasz konkretnie o Morawicę dlatego, że tam przebywasz albo masz tam trafić, mogę jeszcze poszukać opinii pacjentów dotyczących konkretnego oddziału (np. A1, A2, psychogeriatryczny, leczenia uzależnień itd.) i sprawdzić, czy ktoś wspominał o godzinach posiłków, możliwości trzymania własnego jedzenia lub nocnym głodzie.

          [1]: https://www.reddit.com/r/Polska/comments/1qpbxd7/kto_je_kolacj%C4%99_o_1630_szpitalne_%C5%BCywienie/ "Kto je kolację o 16.30? Szpitalne żywienie."

          [2]: https://www.reddit.com/r/Polska/comments/1me63q5 "Osoby które były w psychiatryku: jak w Polsce wyglądają szpitale psychiatryczne?"

          [3]: https://www.reddit.com/r/Polska/comments/1met1zv "Pracuję w szpitalu psychiatrycznym -AMA"

          https://www.reddit.com/r/Polska/comments/1ilnelp

          Można sobie coś kupić, ale trzeba mieć za co. Wiele osób jest wykluczonych z systemu rentowego ZUS i utrzymuje się tylko z bardzo niskich zasiłków z MOPS, które są znacznie niższe od renty socjalnej. W takiej sytuacji nawet dodatkowe jedzenie w szpitalnym sklepiku bywa po prostu poza zasięgiem.

          https://forsal.pl/finanse/artykuly/9698533%2Cmrpips-zasilek-staly-z-mops-1229-zl-nie-bedzie-zrownany-z-renta-socjalna-187891-zl.html "MRPiPS: Zasiłek stały z MOPS (1229 zł) nie będzie zrównany z rentą socjalną (1878,91 zł)" https://www.socium.pl/renta-socjalna-z-mops.html - to nie MOPS wypłaca renty socjalne, a ZUS!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 51

        Odp.: Baśń o Królestwie Złotej Doliny i Letnim Kinie

        Post zatwierdzony, bo ma zieloną ikonkę, ale go nie widać - dziwne!

        -

        "Relacja posta z Zasadami Forum: zgodny z Zasadami Forum Ikonka pomocy - znak zapytania

        Zaloguj się, aby wyświetlić większą ilość dodatkowych informacji na temat posta.

        -

        Uny chciały połączyć RCN-T ze ŚCIiTT-em lub zrobić z RCN-T spółkę z o.o. , żeby wymusić na RCN-T samofinansowanie, ale najwyraźniej najłatwiej jest doić budżetu i niech inni na nich pracują. To każdy głupi tak potrafi, wstyd!

        Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii to spółka publiczna, której udziałowcy (Województwo Świętokrzyskie oraz Politechnika Świętokrzyska) postawili za zadanie pracę na rzecz wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności.

        ŚCITT oferuje wsparcie w pozyskiwaniu środków na inwestycje, badania i rozwój przedsiębiorstw oraz doradztwo w prowadzeniu działalności gospodarczej na rynku krajowym oraz na rynkach międzynarodowych, w tym na jednolitym rynku europejskim. Jako ośrodek Enterprise Europe Network ŚCITT świadczy wsparcie w zakresie internacjonalizacji. Jako operator Bazy Usług Rozwojowych firma oferuje przedsiębiorcom z województwa świętokrzyskiego wsparcie grantowe na szkolenia i inne formy rozwoju kapitału ludzkiego.

        https://gapr.pl/oferta/projekty-unijne/aktualne-projekty-unijne/enterprise-europe-network/konsorcjum-south-poland/swietokrzyskie-centrum-innowacji-i-transferu-technologii

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    12 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
    
    - Reklama -
    - Ogłoszenie społeczne -

    - Reklama -

    - Reklama -
    - Reklama -
    - Reklama -
    Losowa firma:Dodaj firmę