Jak w temacie, dziś pełno o tym w necie. I nawet petycja jest.
wasz kochany rudzielec chcial podpisac ustawe za waszymi plecami, niestety dla niego niektorym jeszcze zalezy na kraju
Tu wcale nie chodzi o piractwo, jak ktoś zamieszcza coś w sieci, ma to licencję freem to znaczy że darmowe, to też jest piractwo? Albo ktoś zrobi sobie fotkę przy jakimś budynku z logo firmy i naruszy prawa, to też trzeba go zamknąć. Paranoja i tyle.
Pismen Ty to chyba z 15 lat masz że taki mały rozumek.
ACTA pozwoli na blokowanie stron internetowych - niewygodnych dla władz - pod przykrywką oczywiście ochrony praw własności, pozwoli przeglądać władzom Twoje maile, rozmowy np. przez gg. A także możesz za pierdołe iść do więzienia.
No i podporządkowuje strefę internetu pod przywództwo światowych koncernów.
A rudzielec i spółka podpiszą - bo na rękę im to.
Co do 15 latek to sporo sie pomyliles wiec i reszte moge potraktowac tak samo. Uwazasz bowiem ze strefa internetu juz teraz nie jest poddana kontroli. Od poczatku byla i jest, wielkie korporacje sledza nie tylko co kupujesz, ale i wiele innych rzeczy, nawet co lubisz na FB.
Czy jeśli ten nierząd wyda "ustawę przeciwko istnieniu Pismena"to Pismen przejrzy na oczy, czy jeszcze nie?Przecież ta władza daje nam popalić przy każdej ustawie niby to w imię przedziwdziałania różnym pronlemom i nieszczęściom.Jak firmy zaczną zwalniać ludzi bo nie będą wyrabiać z opłatami to Pismen napisze,że nie radzą sobie w życiu.
W tej chwili co mnie obchodzi różnica pomiędzy ustawą a porozumieniem?Chodzi mi o całokształt twoich poglądów.ACTA uderzy w wolność osobistą a nasz nierząd, którego usilnie bronisz zgodził się to podpisać.Tak samo w imię dbania o moje bezpieczeństwo wycofano karty rabatowe z aptek i nie kupię taniej leku bez recepty.Wymieniać mogę długo ile wolności nam zabierają w imię walki z różnymi rzekomymi niebezpieczeństwami.A swoją drogą to prawdziwi przestępcy i mafiosi latają po ulicach.Człowieku podobno już wiekowy jesteś, przejrzyj na oczy, jeszcze nie jest za późno.To najgorszy rząd jaki mieliśmy.Pocztaj trochę.
Twoim mailom reklamującym polski nierząd zapewne nic się nie stanie po podpisaniu ACTA
http://youtu.be/h1fjylq9ijy
Nie podoba mi się w tym konkretnym przypadku użycie słowa "kradzież". Primo - biblioteki nie spowodowały masowych likwidacji księgarń, żaden właściciel księgarni nie domaga się zamknięcia bibliotek. Tam też jest własność intelektualna dostępna za darmo. Czym to się różni??
Secundo - do kina chodzę na filmy, które uważam, iż warto obejrzeć na dużym ekranie. Masowa produkcja "kupy" sprawia, że nie mam ochoty wydawać dwudziestu paru złotych na coś, czego nie zdołam obejrzeć do końca. Ściągnięty film z netu traktuję jako "demo", nie mogę porównać obejrzenia czegoś w monitorze, do obejrzenia w kinie.
Pozatym wiele razy zdarzało mi się pobierać lektury szkolne dla potomka, których w inny sposób nie było możliwości dostać. Czy przez to wg Ciebie masz prawo nazwać mnie złodziejem??
Mam wrażenie Pismen, że jesteś "przeciw" dla samej zasady, jak ongiś Server. Tylko że to Twoje wyrażanie własnych przekonań robi sie powoli coraz bardziej chamskie.
Robi się chamskie bo widzi, że ludzie odwracają się od jego ukochanego rządu i narasta w nim coraz większa złość z tego powodu..
"Dziś na profilu Anonymous Polska na Facebooku pojawiły się "listy haseł" - w części zaszyfrowanych, między innymi do serwisów rządowych, ale także do... stron Politechniki Krakowskiej. W wypadku tych danych, nawet zwolennicy "Anonimowych" są podzieleni. "
Protest czy kradziez oto jest pytanie?
kowalski! - jakie mamy opcje?
to jest umowa międzynarodowa. premier nie podpisuje ustaw.
umowy ACTA nie czytałem, podobnie jak 99% protestujących. czytanie jest dla mięczaków.
KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe.
Art. 91.
1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.
[...] Wiadomość usunięta ze względu na podejrzenie naruszenia ACTA. Użytkownik zgłoszony organom ścigania.