Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


Logowanie

Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Który z pomysłów na zagospodarowanie terenu po bazie MPK najlepiej Ci odpowiada
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Absolutorium dla Prezydenta.

Ilość postów: 59 | Odsłon: 1142 | Najnowszy post
 • Absolutorium dla Prezydenta.

  Podczas środowej sesji Rady Miasta udzielono absolutorium Prezydentowi Miasta głosami radnych KWW i dwóch radnych niezrzeszonych. Radni PIS byli przeciw absolutorium, mocno argumentując swoje stanowisko. Dzięki obowiązkowi transmisji obrad jaki nakłada obecny ustawodawca możemy widzieć na bieżąco co dzieje się na sesji. Mamy też wreszcie od kilku miesięcy niezależne medium, które nie boi się pisać prawdy o tym, co niewygodne dla władzy w tym mieście.

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

   Gość
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

    I super

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
   • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

    Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

    A w "Walczymy o stal", tj.obecnie - w GO, bez zmian....czas dla tej propagandówki zatrzymał się.....po raz kolejny tylko aplauz, uznanie i propaganda sukcesu. :))

    Felice123
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

     Ale w GO absolutorium ostrożnie dopiero na 5 stronie , bo ludzie prawdy dowiedzieli się z portalu naostro w dwóch obszernych artykułach. Teraz można sobie porównać. Czego nie powie GO, RO i itp.

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

      Oto fragment wypowiedzi adnego Łaty z artykułu naostro.pl z postu 19:28 "Pragnę tylko przypomnieć, że 21 października 2018 roku to suweren zdecydował i wydał wotum zaufania dla prezydenta Górczyńskiego i opowiedział się za absolutorium".

      Jesli pan tak na serio to idąc tym tokiem rozumowania absolutorium nie było potrzebne, bo "suweren" na 5 lat podpisał się pod wszystkim, co zrobi Prezydent i opozycja nie powinna w ogóle podważać treści sprawozdania o stanie budżetu i finnasów gminy. Pan zdaje się nisko ceni inteligencję mieszkańców.

      Suweren wybrał w wyborach, ale to nie znaczy, że bezkrytycznie ma przyjmować wszelkie działania i oświadczenia rządzących w jego imieniu. To tak jakby właściciel firmy (suweren ) zatrudnił managera (prezydent) i dał mu absolutnie wolną rękę w zarządzaniu majątkiem, nie kontrolując jego pracy. Osobiście nie znam takich nieodpowiedzialnych ludzi biznesu.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

       Dla większości jest dobrze w mieście i miasto się rozwija. Widać to po sprzedanych terenach pod inwestycje. Dla niektórych jest to za wolno i za mało. A dla jeszcze innych jest be bo nie rządzi partia jedyna słuszna. ????

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

        Wskaźniki mogą być bardziej pomocne w takich ocenach niż cyt. stwierdzenie "dla większości" ...zwłaszcza, jeśli tę większość tworzy towarzystwo wzajemnej adoracji oderwane od rzeczywistości.

        Felice123
        Zgłoś
        Odpowiedz
       • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

        Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

        Jest dobrze?! Chyba nie!

        Będę bazował na danych za rok 2017 bowiem dane za rok 2018 nie zostały jeszcze opracowane i opublikowane. I tak po pierwsze jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne z budżetu gminy w przeliczeniu na 1 mieszkańca, Ostrowiec zajmuje 232 miejsce, powtarzam 232 miejsce na 267 miast powiatowych z nakładami na 1 mieszkańca w wysokości 266 zł. Dla porównania w Stalowej Woli na inwestycje wydano 562 zł na 1 mieszkańca (jest to 72 pozycja w rankingu), a w Starachowicach 351 zł na 1 mieszkańca (185 pozycja w rankingu). Po drugie w zakresie wykorzystania środków z funduszy europejskich Ostrowiec plasuje się na 233 miejscu z kwotą 47 zł na 1 mieszkańca. Stalowa Wola zajmuje 21 miejsce z kwotą 847 zł , a Starachowice 121 miejsce z kwotą 217 zł. Szanowni Państwo, w Stalowej Woli Prezydent pozyskał 18 razy więcej funduszy z Unii Europejskiej w przeliczeniu na 1 mieszkańca niż Prezydent Górczyński. Różnica w skuteczności zarządzania w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej miedzy Stalową Wolą, a Ostrowcem Świętokrzyskim jest wręcz porażająca. Po trzecie – w rankingu zamożności Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje odległe 258 miejsce na 267 miast z kwotą 2396 zł na 1 mieszkańca. Stalowa Wola zajmuje 50 miejsce z kwotą 3173 zł, a Starachowice 211 miejsce z kwotą 2580 zł. Szanowni Państwo sytuacja wygląda wręcz dramatycznie, aby zobrazować trendy dodam tylko że w 2004 roku za rządów Prezydenta Szostaka w rankingu zamożności Ostrowiec zajmował 96 miejsce, Stalowa Wola 260, a Starachowice 211. Przypomnę tylko że prezydent Górczyński od roku 2006 był wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego, w którego gestii pozostawały sprawy gospodarcze i do dnia dzisiejszego trzyletnią przerwą, kiedy był Posłem na Sejm RP, dzierży władzę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trudno więc jest mi zrozumieć pański samozachwyt nad stanem naszego miasta i irracjonalny hurraoptymizm – wyliczał radny opozycji.

        Mateusz Czeremcha przypomniał także, że współczynnik dzietności w Ostrowcu Świętokrzyskim wynosi 1,09 dziecka na 1 kobietę, średnia dla województwa świętokrzyskiego wynosi 1,25 dziecka, a dla Polski 1,45 dziecka.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

       Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

       Pan Łata różne dziwne treści raczy przemycać na sesjach. Na szczęście od czasu zwrócenia mu tu- na forum - uwagi, raczył łaskawie zaniechać tych tanich manipulacji rodem z totalitarnych systemów w stwierdzeniu chociażby, że Ostrowczanom cyt. "MUSZĄ" podobać się inicjatywy prezydenta.

       Wracając jeszcze do tej wypowiedzi, którą raczyłeś przypomnieć, to jej FORMA też wiele pozostawiała do życzenia....zły to przykład impulsywności - żeby nie powiedzieć - pieniactwa i to w wykonaniu osoby odpowiadającej m.in. za oświatę na szczeblu powiatu. Czy takie standardy wychowawcze chce promować pan naczelnik ?

       Felice123
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

        Z linku poniżej- dotyczy debaty z 30 maja 2019 przed absolutorium:

        Raport powinien służyć mieszkańcom. Powinien być prosty i czytelny!

        Jak zauważył Artur Głąb, radny z Prawa i Sprawiedliwości(....).

        Natomiast czytając stworzony przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski raport odnosi się przedziwne wrażenie, z jednej strony jest on bardzo szczegółowy i nastawiony, co zrozumiałe na eksponowanie sukcesów, z drugiej jednak strony, w wielu miejscach tego raportu, brakuje niestety obiektywnej oceny, brakuje również często próby wyjaśnienia takiej, a nie innej sytuacji.

        Jednak jak czytamy w owym raporcie, na stronie 74 przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ulicy Bałtowskiej, to sztandarowy projekt gminy. Dalej nazwany on również jest projektem strategicznym, kluczowym dla dalszego rozwoju miasta. Co budzi moje zdziwienie, że nie znajdziemy w tym raporcie, ani słowa o tym, dlaczego gmina nie skorzystała z dofinansowania z Regionalnego programu operacyjnego województwa świętokrzyskiego, które tak głośno było zapowiadane w 2016 roku. Tutaj może wrócę troszkę do historii, do 15 lipca właśnie tego roku, pan prezydent podpisał w imieniu gminy Ostrowiec Świętokrzyski preumowę z samorządem województwa świętokrzyskiego,. Wówczas była mowa o kwocie dofinansowania 4 730 000 zł, przy całkowitej kwocie 12 203 000 zł. I oto w końcówce 2018 roku, dowiedzieliśmy się całkiem przypadkiem, że z tego dofinansowania gmina nie skorzystała. Na nasze pytania, co było przyczyną takiego stanu rzeczy, nie otrzymaliśmy również odpowiedzi. Nie odnajdujemy w raporcie wzmianki na ten temat, a skoro gmina realizuje przygotowanie terenu przy ulicy Bałtowskiej ze środków własnych, jak mniemam, to czy robi to w zakresie pierwotnie przewidzianym projektem, czy też okrojonym? Raport powinien być jasny dla mieszkańców, wielu z nich pamięta i pyta o tę sytuację z preumową, która była nagłaśniana w mediach. Natomiast raport na jej temat milczy. Choć w innym miejscu owy raport opisuje ciekawostkę np. popularne w gminie imiona dzieci – podsumował Artur Głąb.

        https://naostro.info/radni-miejscy-prawa-i-sprawiedliwosci-punktuja-prezydenta-debata-nad-raportem-o-stanie-gminy-ostrowiec-swietokrzyski-za-nami/

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

         No ten raport jest prosty....dla kogoś, kto przyjmuje gotową papkę serwowaną od lat na temat wielkości prezydenta Górczyńskiego opartej niestety głównie na lansie, gdzie drugi człowiek obok niego ma tylko ten lans mu umożliwiać... tak, by główną postacią każdego przedsięwzięcia był tylko ON. Żenujące są np. sytuacje w szkołach, gdy rodzic nagradzanego dziecka nie może zrobić zdjęcia swojej pociesze, bo liczni dziennikarze (w tym ten przyboczny) robiąc cudowne zdjęcia " bohatetowi" wydarzenia, zastaniają całe pole widzenia. To nie Pan, panie prezydencie jest główną postacią takich imprez....nawet jeśli odpalił pan z naszych środków stypendia dla najzdolniejszych. Proszę zejść z kadru....na drugi plan, stosownie do sytuacji.

         Felice123
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

          W końcu ktoś pisze prawdę. Brawo Felice123.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

           Felice ma rację. Robi się słabo człowiekowi kiedy ciągle słyszy "dzięki Panu Prezydentowi", "pod patronatem Pana Prezydenta", "Pan Prezydent zaprasza". Odnoszę wrażenie jakbym należał do społeczności przedszkolnej albo do takiej z niepełnosprawnością intelektualną. Czy na prawdę prezydent musi mnie zapraszać na imprezy organizowane np. przez MCK? To ci ludzie organizują to wszystko z publicznych pieniędzy i ciężko pracują. Takie mają zadania do realizacji wobec społeczeństwa i to oni powinni zapraszać. Chętnie im podziękuję za to, bo miło przecież jest usłyszeć słowa uznania.

           Gość
           Zgłoś
           Odpowiedz
           • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

            Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, czyli sami piszący i sami siebie chwalący, nie zapędzacie się za daleko?Żółte papiery nie chronią bezwarunkowo. Każdy odpowiada za swoje słowa, a jeśli ktoś jest nieodpowiedzialny, to należy go izolować, aby nie zrobił krzywdy sobie i innym. Miejcie to na uwadze.

            Gość_Nie za dużo?
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

             To nie jest nieodpowiedzialność a świadoma i dozwolona krytyka w demokratycznym państwie. No chyba, że dla ciebie 21:13 Ostrowiec Św. jest taką oazą nietykalności. Martw się o swoje papiery.

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 17

             Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

             Nie wyczuwam jakoś szczerej o mnie troski w twym pytaniu: "Nie za dużo?", co więcej, nie uważam twojego głosu w tym temacie za zdroworozsądkowy, gdyż zanadto pachnie mi tu próbą obrony przez ciebie status quo za którym kryją się zazwyczaj wymierne korzyści materialne.

             Twoje pytanie skieruj pod właściwy adres, gdyż wiesz....uważam, iż prawdy nigdy dość. Taka podpowiedź, byś nie błądził - tak jak jedna z radnych z KWW na ostatniej sesji, która tak się "zagotowała", że nie zrozumiała zupełnie , że swoją prośbę, o to by nie nazwać jej (co jak mniemam... by tak też jej i nie traktować) jak maszynki do głosowania, winna skierować pod inny, właściwy adres. A radny Czeremcha dobrze jej radził, gdzie swoje uwagi winna kierować.....cóż jednak z tego jak nerwy nie pozwoliły jej usłyszeć tej dobrej rady. Ech....ta kobieca histetia....ciężko ją opanować. Toteż wiesz....adres ten sam. :))

             Felice123
             Zgłoś
             Odpowiedz
            • Odp.: Absolutorium dla Prezydenta.

             Debaty na Radzie Miasta c.d

             Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – Program „Rodzina 500+” jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Ma trzy podstawowe cele: wpływa na wzrost liczby urodzeń, ogranicza ubóstwo, w szczególności wśród dzieci oraz stanowi inwestycję w rodzinę. Szacuje się, że w Ostrowcu Świętokrzyskim po wprowadzonych przez rząd zmianach (500 plus bez kryterium dochodowego na pierwsze dziecko) ze świadczenia skorzysta 9638 dzieci. Tym bardziej dziwi krytyka programu rządowego przez Mariusza Łatę, radnego z KWW Jarosława Górczyńskiego, który pomoc społeczną nazywa rodzajem jałmużny. Natomiast Andrzej Pałka, radny z obozu rządzącego, przyznaje, że chciał uruchomić szarą strefę? Dyskusja pojawiła się podczas debaty o stanie gminy Ostrowiec Świętokrzyski, po wypowiedziach Mateusza Czeremchy, radnego PiS.

             https://naostro.info/krytykuja-pomoc-socjalna-chca-uruchamiac-szara-strefe-wracamy-do-dyskusji-o-stanie-gminy-ostrowiec-swietokrzyski/

             Gość
             Zgłoś
             Odpowiedz

- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

Losowa firma:
BONUM Piotr Marczyk
Branża: Samochodowe perfumy i zapachy L&D Hiszpania
Dodaj firmę