Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

WORD Ostrowiec.

Ilość postów: 19 | Odsłon: 5011 | Najnowszy post
 • WORD Ostrowiec.

  Będzie czy nie?

  aga674i
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: WORD Ostrowiec.

   Napewno nie za naszego życia

   dekajot@
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: WORD Ostrowiec.

    będzie wczoraj

    Gość_tauzen
    Zgłoś
    Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

   Odp.: WORD Ostrowiec.

   W Ostrowcu powinien nazywać się ŚORD (Swiętokrzyski Ośrodek Ruchu Drogowego), tak jak w Małopolsce jest MORD.

   A po za tym-komu na tym zależy?...

   Gość_@ w czerwonym
   Zgłoś
   Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

   Odp.: WORD Ostrowiec.

   jak zdawałem w Kielcach egzamin to egzaminator powiedział,że nie ma szans na oddział w Ostrowcu,bo w Kielcach spada liczba zdających a poza tym był na zebraniu i słyszał,że wojewoda nie da kasy na budynek,egzaminatorów,kompy i samochody bo sam Kielecki WORD jest w kryzysie i w nowy nie zainwestują...

   Gość_zielony listek:D
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: WORD Ostrowiec.

    Trzeba więcej ludzi oblewać to na pewno chętnych będą mieli więcej i kasy im przybędzie :) ja zdawałem w Tarnobrzegu a co do Ostrowca to Kielce za nami nie przepadają

    Gość_gustafson
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: WORD Ostrowiec.

     i tak już na jakieś 40 osób zdaje ze 2-4 osoby to więcej oblewać już nie mogą

     Gość
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: WORD Ostrowiec.

      Chyba będzie :P

      http://ostrowiecka.pl/ostrowiec-swietokrzyski/miasto/5100-do-razy-sztuka-znow-wraca-pomys-egzaminowania-kierowcow-w-ostrowcu

      Gość_WORD OSTROWIEC
      Zgłoś
      Odpowiedz
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

   Odp.: WORD Ostrowiec.

   fajnie by było dla tych którzy prawka jeszcze nie mają bo zaoszczędzą godziny na jazdę do Tarnobrzega czy Kielc ale ciekawie też będzie na ulicach Ostrowca jak będzie wysyp L egzaminacyjnych:P

   Gość_szczęśliwa:)
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: WORD Ostrowiec.

    Raczej bym się nie szykowała na Waszym miejscu na szybkie zdawanie w ostrowcu;)

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: WORD Ostrowiec.

     A ja Wam powiem, że nie da rady na 100%. Ośrodków jest już bardzo dużo w Polsce. Biorąc pod uwagę problemy WORD'u w Kielcach, będzie bardzo ciężko przegłosować ten pomysł. Kolejny fakt, to taki, że Ostrowiec raczej się nie nadaje na miasto egzaminujące. Jeździ się w miarę łatwo, więc nie było by problemów ze zdawalnością egzaminów.

     Wyobrażacie sobie miasto zalane L-kami, które przyjeżdżają z innych miast razem z L-kami egzaminującymi?

     Tarnobrzeżanie czy Kielczanie mają tego po dziurki, więc i tu szybko były by problemy. Fakt faktem, ze dla osób z Ostrowca, które ubiegają się o uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi byłaby to komfortowa sytuacja, ale chyba tyle te osoby byłyby zadowolone. Mimo wszystko jestem na "nie" i ten pomysł pewnie będzie wracał jeszcze nie raz na wokandę, ale bez efektów. Pozdrawiam!

     Gość_ala'word
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: WORD Ostrowiec.

      Sprawą zajmował się Poseł Rusiecki w poprzedniej kadencji, niestety mur nad mury.

      http://sejm.e-prawnik.pl/vi-kadencja/interpelacje/20717.html

      BIURORUSIECKI
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: WORD Ostrowiec.

       I bardzo dobrze, że się tak stało! Już całkiem nie dałoby się przejechać przez to miasto w godzinach szczytu. Przecież oprócz ostrowieckich OSK, szkoły jazdy z okolicznych pipidów ( opatów, lipsko, starachowice) też zamieniłyby kielce czy radom na ostrowiec, bo "małe miasto, to latwiej zdać"

       Gość
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: WORD Ostrowiec.

        dajcie spokoj fajnie by było tańsze kursy by były. Ja miekszkam w Uk i tam prawojazdy robię w 1 dzień

        Gość_dogeestyle
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: WORD Ostrowiec.

         jak to takie latwe miasto do zdawania prawka to polecam wyjechac ze slowackiego w lewo w aleje 3 maja, najlepiej w dzien targowy ;) nadal takie latwe miasto do zdawania?

         Gość
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: WORD Ostrowiec.

          Wy to nic tylko na łatwiznę byście szli! A może kurs i egzaminy bez wychodzenia z domu co?

          Co wy sie tak miast boicie? Ludzie tyle lat jeżdżą zdają!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
     • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

      Odp.: WORD Ostrowiec.

      Egzaminy powinny być przeprowadzane w Ostrowcu, bo jak narazie to dostęp do egzaminów jest utrudniony. Co innego gdyby nie trzeba było jeździć na egzamin przynajmniej 60 km i czekać krócej niż w tej chwili. A każda nowa instytucja w mieście to inwestycja, która zaprocentuje.

      Co do wielkości Ostrowca to wcale nie jest małym miastem, wystarczy porównać chociażby do Tarnobrzega, Krosna czy Przemyśla, gdzie jeździ się podobnie jak u Nas, a jednak tam są ośrodki.

      Poza tym obce miasto w połączeniu z egzaminowym stresem nie sprzyjają wynikom egzaminów.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: WORD Ostrowiec.

       To zdajcie egzamin w Ostrowcu gdzie znacie miasto na pamięć, a potem jedźcie do np. Warszawy czy nawet Kielc. Powodzenia.

       Poza tym obce miasto w połączeniu z egzaminowym stresem nie sprzyjają wynikom egzaminów.- Co Ty gadasz?! Ludzie od kilkudziesięciu lat zdają egzaminy! Jak umiesz jeździć, nie popelniasz karygodnych błędów to zdasz! A jak sie boisz to się zastanów czy nie będziesz się bać samemu na ulicę wyjechać!

       Gość_małgo
       Zgłoś
       Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.