Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Szkoła podstawowa nr 3

Ilość postów: 55 | Odsłon: 8271 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 26

            Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

            Coś Ty taki w gorącej wodzie kąpany! Nie tylko z Tobą rozmawiają!

            Gość_J.
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

              Witam

              Przeczytalem z ciekawoscia wasze wpisy

              o "trojce".

              Ukonczylem ja w 69 roku.

              Pisaliscie tu o P. Szojerowej (uczyla

              mnie polskiego. Pozwolcie ze podziele sie z wami pewnym wydarzeniem.

              Ostatni raz widzialem ja dokladnie

              11 listopada 1981. Bylo to w Parku Miejskim gdzie odbyla sie wtedy uroczystosc odzyskania Niepodleglosci.

              Bylo to na miesiac przed stanem wojennym. Bylo skladanie wiencow przed prowizorycznie postawionym pomnikiem Pilsudzkiego. Wsrod

              sporej grupy ludzi rozpoznalem pania

              Szojerowa. Nie wahala sie wtedy tam przyjsc pomimo krecacych sie tam ubekow. Ta uroczystosc zapadla mi w pamieci na zawsze....

              Gość_Slawek
              Zgłoś
              Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

      Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

      http://www.arl.ostrowiec.pl/bip/psp3/

      trochę tu znajdziesz

      kost@
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        jeszcze co mi się przypowniało było po 3 klasy a,b,c w kazdej ok36-40 uczniów,bodajże w roku64 wprowadzono dodatkowo 5 d dla uczniów którzy nie zdawali do następnej klasy , a w roku szkolnym 65/66 rocznik właśnie mój 1952 wprowadzono 8 klasową naukę dla tych którzy wybierali się do liceum i urodzonych po pierwszym lipca obowiązek uczęszczanie do kl 8-ej.Ci co szli do szkół zawodowych/technika,zawodówki mogli iść po 7 klasach.

        kost@
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

          Byłem na tej stronie-Kost,ale nic szczególnego tam nie ma.Żadnego chociażby najkrótszego rysu historycznego,a ta szkoła ma 100 lat i nikt się nie pokwapił żeby napisać parę zdań o jej histori-szkoda:-( Dziękuje za pomoc i czekam na więcej :-)))))))) POZDRO.

          skorp@
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

          Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

          To już zupełnie inna rzeczywistość, bo ja w tym czasie kończyłam studia na UŁ w Łodzi. A nazwisko Stawińska kojarzę z moim kolegą z klasy I, Witoldem Stawińskim. Może to on stał się mężem tej wymienionej przez Ciebie, Kost, nauczycielki? :))) Tak na marginesie, podkochiwałam się w nim w dziecięcych latach... Ach, cóż to były za czasy!

          Barbara@
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

            to ten jeśli mieszkałna kościuszki.do Barbary.

            skoro chyba już więcej nie znajdę może ktoś inny,co mogłem to zrobiłem

            kost@
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

      Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

      W latach 50.w SP nr 3 na dużej przerwie obowiązkowo dyżurni przynosili uczniom czarną kawę zbożową i w koszach świeże, chrupiące bułki pszenne. Mniam. Do dzisiaj pamiętam ten smak i to wspomnienie jest całkiem apetyczne. Naprawdę lepiej pachniało niż w dzisiejszych szkołach te cholerne zapiekanki z majonezem. Brrrr. Zaraz idę zaparzyc sobie taką kawę...

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        oj za mojej nauki już nie było,tran chyba jeszcze dawali,ale nie jestem pewny

        kost@
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 25

        Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        O, matko, dlaczego ja nie pamiętam tej wyżerki? Chyba byłam niejadkiem albo mam luki w pamięci. Poza tym w 1956r. przeniosłam się z rodzicami do innego miasta i innej szkoły, ale tam na pewno nie dawali nic do jedzenia. Za to pamiętam ohydny "zapach" drewnianych podłóg smarowanych jakimś obrzydlistwem, którym kanapki z domu przynoszone przesiąkały i jeść się nie dawały. W tej nowej szkole, rzecz jasna. Brrr....

        Barbara@
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 27

        Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        a ja pamietam jak kazali nam pic gorace mleko aooohhhhh jak ja tego mleka nienawidzilam hiih ( mleczko bylo w latach 90tych) kazdy musial miec swoj kubeczek ja moj czesto chowalam na dno tornistra( heheh fajne takie byly z klamerkami odblaskowymi) i udawalam ze zapomnialam wiec czasami mnie to picie mleka omijalo .....ehhh to byly czasy

        Gość_Gosia
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

          Gosiu ja nauke w podstawówce zaczełam w 1977 roku i pamietam ze tez bylo obowiązkowe mleczko- już wtedy.Ale ja mleczko uwielbiałam wtedy:)

          zenka
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 28

      Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

      Chciałam dorzucić kilka moich wspomnień z lat 61-68. W 1968 wprowadzono j.nimiecki jako drugi obow. Moją pierwszą wych.była Anna Błażejewicz /naucz.pocz./ chemia-Elżbieta Sałatowka -synowa dyr. p.Kaczor-matematyka, L.Majcher-fizyka,Marta Szwarc-wf-harcmistrzyni,i wspaniała polonistka mgr Irena Szojer - związana z AK i jak już wtrdy "niosła wieść gminna" zamknęło jej to drogę do awansu. Uczniowie w tym czasie mieli zapewnioną opiekę, dożywianie i wszechstronny rozwój.

      Gość_anna
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        A czy ktoś z byłych uczniów "Trójki" zna dalsze losy mgr Ireny Szojer? Jako jedna z nielicznych z Grona utkwiła mi w pamięci nie tylko jako niezwykle urocza kobieta (mnie, małej dziewczynce, bardzo się podobała), ale zapamiętałam też Jej kulturę osobistą, takt i piękny język. I chyba to Jej zawdzięczam moją późniejszą fascynację językiem ojczystym.

        Bardzo natomiast nie lubiłam mojej "wychowawczyni" p. Bahrowej. Czy może i o tej Pani ktoś coś wie? Dwie osoby i dwie postawy. Ta druga była mi obca i odpychająca.

        Gość_Barbara
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

          Ja tez bym sie chcial dowiedziec wiecej o pani Szojer.

          Jak pisalem wczesniej ostatni raz widzialem ja w listopadzie 1981 roku.

          Pamietm do dzis jak kazala

          nam pisac wypracowania z fragmentow

          Pana Tadeusza..

          Pozdr

          S.

          Gość_Slawek
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 32

      Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

      http://www.arl.ostrowiec.pl/bip/psp3/upload/historia_psp3.pdf

      Gość_jagoda
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        to przyblizyło mi więćej o szkole do której uczęszczałem,byłem pewny że budynek ten powstał wlatach 57-58 a był on dobudowany,co pokazał mi załączony link jagody..dziękuje.

        kost@
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 34

        Odp.: SZKOLA PODSTAWOWA NR 3

        Dzięki wielkie za link!!! Nie wiedziałam, że powódź tak bardzo zniszczyła moją szkołę. Jej progi opuściłam w 1956r., a więc tuż przed rozbudową. Należałam do koło tanecznego, którego zdjęcia zostały zamieszczone, a próby odbywały się w świetlicy szkolnej. Wyjeżdżaliśmy z występami gościnnymi do pobliskich wiosek samochodami ciężarowymi z plandekami, najczęściej w niedziele. A poranki niedzielne spędzaliśmy też w szkole w tzw. salach zabaw, w tym: tańca, gier, śpiewu i różnych innych. Pamiętam, że uczestniczyliśmy też w jakimś występie w Warszawie podczas Festiwalu Młodzieży i Studentów z całego świata. Nie pamiętam, który to był rok, 1954 czy 1955? Może i o tym coś p. Jagoda będzie wiedziała? Czekam z niecierpliwością na cd. informacji i pozdrawiam taką kompetentną Osobę:)))

        Gość_Barbara
        Zgłoś
        Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
WarszawaRemont.com
Branża: Remonty
Dodaj firmę