Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj

Szanowni Użytkownicy i Odwiedzający witrynę Ostrowiecnr1.pl, czyli tak (na)zwane (przez Was) Forum Ostrowca,

Założyłem witrynę Ostrowiecnr1.pl dwadzieścia lat temu, w czerwcu 1997 roku. To sporo czasu, ponad pół mojego życia. Przez ten czas zrobiłem na prawdę dużo, aby ta witryna powstała i nieprzerwanie istniała. Setki tysięcy linii kodu programistycznego głównie mojego autorstwa, dzięki któremu powstała część nazywana przez mnie szkieletem. To co ważniejsze, czyli duszę witryny zapewniliście Wy – Użytkownicy i Odwiedzający. Witryna przyczyniła się do bardzo wielu pozytywnych chwil w życiu osób związanych z Ostrowcem. Mimo tego zdecydowałem, że nie będę już rozwijał i prowadził witryny Ostrowiecnr1.pl. Witryna będzie dostępna wkrótce w wersji tylko do odczytu. Decyzja nie była łatwa i rozważałem ją od około dwóch lat. 20-ta rocznica to dobry moment, aby podsumować ten internetowy sukces.

Forum Ostrowca dostarczało emocji, ale też i rzeczowości o niespotykanym i wyjątkowym wyrazie. Wielu ludzi, którzy rozmawiali ze mną na temat Forum Ostrowca, wielokrotnie stwierdzali: „to jedyne w pełni wolne i niezależne medium informacyjne Ostrowca”.

Dodaliście tysiące wyjątkowych zdjęć Ostrowca, które są świetnym zapisem zwłaszcza ostatnich 10 lat życia Ostrowca i nie tylko Ostrowca. Mnóstwo ogłoszeń firm i osób prywatnych, dzięki którym tysiące mieszkańców Ostrowca zrealizowało swoje mniejsze lub większe cele zakupowe czy biznesowe. Można by było pisać długo, może nawet w formie wielostronicowego wspomnienia, o wszystkich niewymienionych tutaj pozytywach istnienia witryny Ostrowiecnr1.pl.

W czasie, gdy decyduję o wygaszeniu Witryny Ostrowiecnr1.pl wciąż powraca do mnie ważne pytanie dotyczące Ostrowca: jak będzie wyglądać mój rodzinny Ostrowiec w bliższej i dalszej przyszłości? Pamiętam, że od dziecka marzyłem o Wielkim Ostrowcu, wertowałem przeróżne opracowania i książki o historii Ostrowca, słuchałem opowieści starszych o przeszłości Ostrowca i snułem wewnętrzne refleksje i plany o tymże Wielkim Ostrowcu. Ale co mamy dziś? Zastój w rozwoju gospodarczym, tragiczna demografia... Jako z wykształcenia urbanista mogę z bardzo dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jeśli dosłownie dziś nie rozpocznie się nowy realny dynamiczny gospodarczy rozwój Ostrowca, który przyniósłby pierwsze zadowalające efekty za 5-10 lat, to wówczas miasto za 10, 20 czy 30 lat będzie jedynie mglistym wspomnieniem jego lat świetności, czyli lat z drugiej połowy XX wieku. I niech nikt nie twierdzi, że jest dobrze, dlatego że jest kolorowo i rozrywkowo. Wystarczy zapoznać się z prognozami demograficznymi Głównego Urzędu Statystycznego czy średnimi zarobkami w Ostrowcu upublicznianymi także przez ten Urząd – nie napawają optymizmem nawet skrajnie niepoprawnych optymistów, czyli – delikatnie mówiąc – ludzi roztargnionych.
Namawiam Was gorąco: Walczcie o Miasto! Żądajcie i oczekujcie od obecnych czy przyszłych zarządzających Miastem oraz od właścicieli i zarządzających największych spółek z terenu Ostrowca natychmiastowego rozpoczęcia nowego realnego dynamicznego rozwoju gospodarczego Ostrowca. Rozwój taki dałby pierwsze efekty może nawet już za 5 lat, ale chcąc być realistą należałoby przyjąć perspektywę 10-20-letnią. Może nie jest jeszcze za późno.

Wracając do witryny Ostrowiecnr1.pl. Obecnie witrynę odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec. W czerwcu 2017 r. witryna Ostrowiecnr1.pl zacznie być dostępna wersji tylko do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści.

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za udział i wsparcie przy tworzeniu Ostrowiecnr1.pl,
Wojciech Krajewski
Wrocław, 28 maja 2017 r.

PS Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować czy porozmawiać, wówczas chętnie odpiszę na wiadomości wysłane na mój e-mail wojckr@interia.pl lub porozmawiam z telefonicznie, mój nr telefonu to +48 796 11 40 11. Facebook: @wojciech.krajewski. Możemy się także spotkać i porozmawiać we Wrocławiu lub w Ostrowcu.

Reklama
Logowanie
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu powinny być oddziały wojska?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.
Ligerek - zadbaj o przyszłość swojego dziecka z Ligerkiem. Logopeda. Neurologopeda. Integracja sensoryczna
Reklama

Busy z Ostrowca do Warszawy

Ilość postów: 32 | Odsłon: 33961 | Najnowszy post
 • Busy z Ostrowca do Warszawy

  WIĘCEJ INFO NA STRONACH

  http://WWW.TOP-TRANS.EBUSY.PL

  http://WWW.ARJA.EBUSY.PL

  Gość
  Zgłoś
  Odpowiedz
  • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

   Ale jak bus z żywymi ludźmi jedzie 2 godziny to ja wysiadam -;)

   Gość_Kocjusz
   Zgłoś
   Odpowiedz
   • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

    Jedzie 2 godziny do/z Janek. Po samej Warszawie schodzi różnie. Jeżeli kolega woli zajeżdżać autobusami w różne krajoznawcze zakątki, to nie ma sprawy. Na samym ominięciu Radomia odwodnicą zyskuje się conajmniej 30 minut. Busami jeżdżę od 2,5 roku i zawsze wszystko było OK.

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

     Kiedyś w czasie rozmowy mojej z kierowcą takiego busa, telefonicznej rozmowy - numer był podany jako informacja i rezerwacja miejsc, kierowca przeklinał i nawet nie mówiąc do widzenia rozłączył się, słychać było hałas i klaksony, nie wiem, co to się działo, ale chamstwo tego młodzieńca nie świadczy o nim dobrze, również nie świadczy dobrze o firmie, która pozwala mu wozić klientów. Człowiek, który tak się zachowuje nie będzie dobrym kierowcą, bo nie umie trzymać nerwów na wodzy, poza tym, jest prostakiem. Więcej tam nie zadzwonię. I bez 2 zdań - jeżdżą za szybko, potwierdza to kilka znajomych osób oraz doświadczonych taksówkarzy. Takie mam zdanie i już.

     Gość_Kocjusz
     Zgłoś
     Odpowiedz
     • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

      Ja tam śmigam busem do Wawki bo mnie w PKSie szlak trafia jak wysyłają Sunsundegui Sideral 2000 który do Radomia jedzie 1,5h 60km a kolejne 110km też 1h09min to jest przegięcie. Na marginesie swoim Sprinterem towarowym z ulicy Kilińskiego w Owcu na ulicę Przy Agorze w Wawce śmigam średnio 2h i napewno nie jade ponad 110km/h bo mam kaganiec.

      Gość_sajan
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

       kiedyś jechałem z gościem spod Statoilu o godzinie 3:55 nad ranem , a w Wawie byłem 5:10...

       Masakra jak zaiwaniał- przedstawiciel handlowy

       Gość_p;
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

        Transport dla dawców organów. A tak wogóle, jadąc kiedyś busem do W-wy zastanawiałam się, czy taka "firma" w razie wypadku wypłaci ludziom odszkodowania?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

         A skąd! Mój sasiad, kochany i wesoły chłopak, miał wypadek w drodze do przacy, pracodawca porządny niby, miało być tak pieknie, doopa! Ani złotówki!

         Kolega walczył o życie 2 miesiace, nikt juz nie wierzył w cud, obrzek mózgu tak potezny, że szkoda gadac, połamane gnaty, kanał kompletny! Zyje-;) ZYJE-;)

         Ale ubezpieczalmnia i pracodawca skopali mu tyłek. Nie dośc, nie wrócił do pełnej sprawnosci i nalezu Mu sie pomoc ale co? Nic nie dostanie, tylko rente od państwa. Adieu!

         Nie wierzę, ze takie małe firmy, (w których kierowca prowadzący samochód z ludźmi musi odbierac telefony i zapisywac pasażerów na kursy) spisują sie jesli mowa o odszkodowaniach powypadkowych. Jakoś mi to nie ujkłada sie w logiczną całośc.

         Ja sobie jeżdze PKS em.

         Kocjusz@
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

          jak trenig mistrzem tak pośpiech czyni matołkiem - błędy w mojej wypowiedzi są komiczne, sorki-;)

          Kocjusz@
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

         Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

         kierowcy tych busów nie zapisują już rezerwacji.

         Ktoś inny to robi i przekazuje podczas postoju dopiero informacje.

         Gość_p
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

          a to przepraszam, jakies zmiany widac na lepsze i dobrze

          Kocjusz@
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

       Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

       po pierwasze normy spalania a co za tym idzi ekologia i piękne widoki zza okna ;) pozdrawiam pasażer

       Gość_ja
       Zgłoś
       Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

       Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

       Pozdrowienia Grzesiu. Ania

       Gość_Ania
       Zgłoś
       Odpowiedz
       • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

        Witam! chcialam sie podzielic moimi spostrzezeniami na temat busow kursujacych na trasie warszawa-ostrowiec o godzinie 18 spod palacu kultury. mianowicie przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z uslug tegoz, obluga jest po prostu chamska, kompletnie nieprofesjonalne podejscie do klienta... ale moze na przykladzie.

        w poniedzialek zarezerwowalam 2 miejsca na czwartek o godzinie 18, jednak mimo ze pojawilam sie odpowiednio wczesniej miejsc nie bylo. okazalo sie ze "szef" jak okreslil go kierowca, odwolal drugiego busa mimo wielu rezerwacji. suma sumarum kierowca z łaski zaproponowal nielegalne miejsca stojace, a poniewaz nie bylam jedyna poszkodowana osoba, musielismy w 27 osob ze wszystkimi bagazami na stojaco jechac ponad 3 godziny. oczywiscie musielismy zaplacic pełna kwote, nie bylo zadnej dyskusji. "SZef" do tej pory nie odbiera telefonow

        zalecam korzystanie z autobusow lub busow innej firmy, gdyz nie jest to pierwsza tego rodzaju sytuacja

        Gość_Iza
        Zgłoś
        Odpowiedz
       • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

        Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

        Pozdrawiam Aniu. Ja do Was na Wrzeciono jeszcze nigdy nie jechałem bezpośrednio. Za to trasę Ostrowiec-Opole-Ostrowiec. Pokonuje w jedną mańkę tak od 3,5h-5h (raz jechałem 11h ale paliwko zamarzło w samochodzie).

        @Iza widać że nie umiesz jeździć... Od godziny 18-20 masz z Zachodniego do Ostrowca 8 połączeń PKS, jak to nie daje rady to Neobus śmiga przez Ostrowiec spod Zachodniego bilet 35zł ale zawsze jest tyle miejsc ile trzeba. Jesteś sama sobie winna.

        P.S Jak nie wiesz jak dojechać z Placu Defilad na Zachodni to wiesz SKM, autobus itd...

        Gość_Grzesio
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

         Hmm dziwi mnie wasza postawa... Jeżeli wam nie odpowiada bus, to przesiądźcie się na PKS! Jest pełno połączeń przez Ostrowiec... Wracając do kierowców Busów - popieram! Moim zdaniem jeżdżą jeszcze za wolno. To są naprawdę doświadczeni kierowcy. Dwie godziny i Warszawa wita... I to przy 120km/h! Jakby tak 180km/h ach!

         Gość_kuba
         Zgłoś
         Odpowiedz
         • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

          też jeżdżę tymi busami, fakt kierowcy jeżdżą szybko, ale to nie zmienia faktu, że czuję się bezpiecznie jadąc z nimi.

          Gość_gość_anita
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: busy z OSTROWACA DO WARSZAWY

           Nie jadą więcej jak 100 km/h. Mają blokadę i przy 98 odcina dopływ paliwa.

           Gość_nostradamus
           Zgłoś
           Odpowiedz
Losowe zdjęcie
Losowa firma:
Usługi Budowlano - Remontowe
Branża: Budowlane usługi
Dodaj firmę