Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

6-latki w pierwszej klasie

Ilość postów: 86 | Odsłon: 7244 | Najnowszy post
  • 6-latki w pierwszej klasie

    co sądzicie czy 6 latek powinien pójść do pierwszej klasy ?czy lepiej powtórzyć zerówkę

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

      ja uważam tak samo jak Partia

      Gość_kwas
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 3

      Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

      wg mnie lepiej powtorzyc zerowke dzieci w tym wieku sa nie przygotowane psychicznie a w szkole sa tak samo traktowane jak 7 latki pod wzglendem wymogow a material jest bardzo przeladowany

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

      Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

      jak dla mnie to poroniony pomysl ja sobie nie wyobrazam mojej corki jako 6 latke w szkole .

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

        Sama zdecyduj czy Twoje dziecko jest na tyle przygotowane ,żeby pójść do szkoły

        Wariatka
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

          problem w tym, że wszystko idzie w tym kierunku, aby tą decyzję odebrać rodzicom.

          teraz państwo będzie o tym decydować. A właściwie - już zdecydowało

          Gość_kwas
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

      Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

      powtorzyc w ciagu roku dziecko bardziej sie rozwinie

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

      Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

      moje dziecko poszlo do pierwszej klasy jako 6 latek jest w klasie ze starszymi dzieci i ze swoimi rowiesnikami radzi sobie bardzo dobrze w zaden sposob nie odbiega od starszych dzieci czy to pod wzgledem nauki czy rozwoju emocjalnego, moim zdaniem jest to sprawa bardzo indywidualna bo wiadomo kazde dziecko jest inne i kazde ma inne potrzeby i mozliwosci nie ma co na sile pchac dziecka do pierwszej klasy czy tez zostawiac w zerowce moja corka w zerowce miala roznego rodzaju testy niby na zasadzie zabawy ale to zawsze test i swietnie sobie radzila i to wplynelo na decyzje o pierszej klasie nie ukrywam ze sie balam ale jest ok i co najwazniejsze do niczego dziecka nie zmuszalam nie wymagalam i jestesmy zadowolone

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

        Jeśli dziecko opanowało materiał "zerówkowy" to ponowne robienie tego samego może tylko zniechęcić i dać fałszywe poczucie, że szkoła to nie rozwój i przyswajanie nowych rzeczy, a w kółko robienie tego samego, a później tak czy inaczej przyjdzie "przyspieszenie" z materiałem od pierwszej klasy i co...?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

          Zobaczcie w jakim wieku zaczynaja dzieci szkole podstawowa w innych krajach Europy.Argument ,ze dziecko jest niedojrzale emocjonalnie jest ....smieszny.

          Gość_martik
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

            "Argument ,ze dziecko jest niedojrzale emocjonalnie jest ....smieszny."

            A dlaczego jest śmieszny ?

            ano dlatego, że niejaka martik to powiedziała.

            zresztą, mniejsza o to.

            Tym samym argumentem posługuje się pani minister z jedynie słusznej Partii.

            więc to usi być prawda.

            Gość_kwas
            Zgłoś
            Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

          Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

          Jestem za tym, zeby dziecko rozpoczynało naukę jako 6-latek. Chyba,że naprawdę jest bardzo nieśmiałe lub nie radzi sobie z pewnymi żeczami. To naprawde dobry pomysł. Takie dzieci szybciej się rozwijają i szybciej dojżewają.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

            Hah gościu z 12.42: jak ma potem to dziecko takie byki ortograficzne strzelać jak Ty to niech najlepiej śpi ze słownikiem zamiast poduszki od urodzenia :-):-):-) Zgadzam się z gościem z 12.06: to bardzo indywidualna sprawa. Ale matki powinny same decydować czy dzieci są gotowe w wieku 6 lat do nauki w warunkach narzuconych reguł czy nie.

            Alexis
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

              Porównywanie dzieci z innych krajów do naszych nie powinno mieć miejsca, a to dlatego, że u nas nie ma obowiązku przedszkolnego. W Polsce wiele dzieciaków wychowuje niepracująca mama czy babcia i dopiero w zerówce uczy się społecznych zachowań. W takiej Hiszpanii, Anglii czy Belgii już 3-latek musi iść do przedszkola, więc nie ma co porównywać. Program wcale nie jest przeładowany. Mam porównanie starszego dzieciaka, który szedł po staremu i obecnego 1-klasiste. Zdecydowanie jest wolniejsze tempo pracy, ale ten starszy szedł ze znajomością liter(tak zerówka kiedyś przygotowywała), a ten młodszy, gdyby nie ja prawdopodobnie nie znałby wcale , albo co którąś. Ja bym nie posłała 6 latka, chyba że naprawdę zdolny.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

            Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

            Nic na siłę. Gościu z 12.36 na dojrzałość szkolną składa się między innymi dojrzałość emocjonalna i jest niezmiernie ważna. Pierwszak który nie chce rozstać się z mamą, płacze gdy dostanie czwórkę, chce się ciągle bawić, nie czuje przynależności do grupy funkcjonuje fatalnie. Większość sześciolatków dobrze radzi sobie w szkole, ale należy zwrócić uwagę na fakt, iż do tej pory do szkoły szły " wybrane " dzieci sześcioletnie. W zasadzie niczym nie różnią się od siedmiolatków, dobrze funkcjonują w grupie ale nie wszystkie. Jest w naszym mieście taka instytucja jak Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i jeżeli ktoś ma wątpliwości może dziecko przebadać. Tam fachowcy podpowiedzą czy dziecko powinno już rozpocząć naukę.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

              6 lat to tylko po to zeby wczesniej poszedl do pracy i orał na długi Tuska, to samo z wiekiem emerytalnym - oni nakradna a ty ich splacaj swoja dluzsza pracą

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

              Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

              A na czym polegają te badania- robił może ktoś swojemu dzieciaczkowi i wie?

              Alexis
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 6-latki w pierwszej klasie

                oczywiście, ze tak w zerówce zmarnuje rok. Myślałam, tak jak ty i dziecko dwa razy uczyło sie tego samego stojąc w miejscu zamaist iśc do przodu. Ksiażki są dostosowane do wieku dziecka. W zasadzie to rysowanki i uzupełnianie brakujących wyrazów. Zapisz dziecko do 1 klasy, nie zawracał sobie głowy zerówką.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
5 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Magdalena Bęben Design
Branża: Biura projektowe
Dodaj firmę