Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy w Ostrowcu Św. powinno się zlikwidować straż miejską?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

20 lat od upadku komuny

Ilość postów: 13 | Odsłon: 2678 | Najnowszy post
  • 20 lat od upadku komuny

    Mieszkańcy Ostrowca, zmieniło się coś na lepsze po 1989 roku? Mija już prawie 20 lat od tamtego czasu.

    Wolny rynek (w miarę wolny).

    Sklepy pełne i kolorowe.

    Bez zamian (prawie): drogi, kolej.

    Gość_de
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: 20 lat od upadku komuny

      jak by to " wódz narodu "powiedział są plusy dodatnie i ujemne.....ja widzę tych ujemnych więcej....może się mylę...cóż półki pełne...bo w kieszeniach coraz mniej...miało być normalnie....nie bardzo z tą normalnością....więcej nienawiści.Miało być demokratycznie...korupcja przekręty, jednym słowem gorszy bałagan i rozpizidziaj,może się ktoś ze mną nie zgadzać,nie jest to 3 Japonia.

      kost@
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 20 lat od upadku komuny

        Kost, zaciekawilo mnie twe

        zdanie "ze mialo byc normalnie"...

        Co jest wedlug ciebie normalnie?

        Czy za "dawnych czasow" bylo bardziej normalnie?

        Gość_Slawek
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 20 lat od upadku komuny

          Sławku"normalnie"szerokie pojęcie moze źle się tu wyraże,dla mnie normalność..to praca za godziwe wynagrodzenie,to miało być puszczenie komunistów w skarpetkach a ile jeszcze jest u steru tych "przefarbowanych",normalnie to nie budzić się w leku ,że się pracę straci/z tym trochę lepiej /bo wielu takich jak ty np. musiało opuścić kraj,a wielu młodych nie widzi perspektywy dla siebie wyjeżdża...czy to jest normalne.Normalnie to bezpieczeństwo zwykłego obywatel,.a jak jest? i można tak mnożyć to w nieskończoność.Widzisz to z perspektywy tam gdzie jesteś,ale rzeczywistość tu w kraju jest inna,może jestem przewrażliwiony,ale wiele prostych spraw nie załatwiono mimo 20 lat "obalenia komuny",piszę świadomie to w cudzysłowie,istotnie dąży się do poprawy bytu prominentów, a nie szarego obywatela,któremu wydziera się ostatnie złotówki z kieszeni,pisząc o podwyżkach emerytur,które tak na dobre jeszcze się obniżyły podwyżkami czynszu,gazu prądu itd,zabiera się prawa nabyte zasłaniając się brakiem pieniędzy,mam tu na myśli prawo do wcześniejszych emerytur,czy po 40 latach pracy normalne jest byś miał 711 po podwyżce 756 zł zasiłku ,bo nie masz wieku emerytalnego,gdzie była ustawa dopuszczająca odejście na emeryturę bez względu na wiek 40 lat ,a warunki szkodliwe dawały o 5 lat wcześniejsze przejście na emeryturę,czyż mało odłożyłem na Zus,czy przestępstwo powinno być opłacane tzw kaucją,za przekręrty,a za wyjcie wpłaca się kaucji 1 000 000 zł,tego miliona z przekrętów,a sprawy toczą się miesiącami ba latami,zasłaniając się, a to brakiem dostatecznych dowodów a to innymi wymówkami....Sławku dla mnie to jest nie normalne..możesz się ze mną zgodzić lub nie...mając tyle lat ile mam napewno widzę to inaczej niż ten co ma 18 20-25, i w moim odczuciu nie widzę tej normalności....jeszcze.

          kost@
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 20 lat od upadku komuny

            I to właśnie jest ta nienormalność o czym pisze Kost i ma rację.

            Gość_ostrowianka
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 20 lat od upadku komuny

              Kost, dzieki za obszerna odpowiedz. Wiem z polskich gazet ze zmiana systemu

              spowodowala pozytywne jak i negatywne skutki. Ostrowiec jak i inne miaste gdzie byly te potezne huty i zaklady zatrudniajace cale radziny ucierpial sporo na tej transformacji.

              Nie mieszkajac w Ostrowcu nie bede sie wypowiadal, gdyz uwazam ze nie mam do tego prawa.

              Napisze tylko tyle ze dziwi mnie ze w Polsce tak bez ogrodek pisze sie w ogloszeniach

              wymagania wiekowe potencjalnych pracownikow. Nie jest to np dopuszczalne w USA.

              Oczywiscie nieraz zwracja na to uwage ale musza to robic bardzo ale to bardzo w ukryciu gdyz dyskryminacja ze wgledu na wiek czy plec, czy tez wyznania religijne lub narodowsc jest oficjalnie karana. Firmy sa bardzo ostrozne gdyz moga byc podane do sadu.

              Jezeli chodzi o dozywotne zatrudnienie to jest tu w USA teraz rzadko spotykane.

              Duzo firm przenioslo produkcje do Chin, Indii czy tez innych krajow.

              Bardzo duzo ludzi musialo sie przekwafikowac nieraz do calkiem innych zawodow.

              Ja pracuje w mej firmie prawie 22 lata i w tym okresie przechodzilem sporo

              roznych zmian, grupowych zwolnien czy re-organizacji. Zaczalem pracowac w tej mej firmie w rejonie San Francisco. Po 6 latach nasz filie zamknieto i przeniesiono

              650 km na poludnie w rejon Los Angeles. Zaproponowano mi zebym sie tez przeprowadzil. Tak tez zrobilem i wyruszylismy za firma.

              Pracujac, rownoczesnie caly czas sie ucze i podnosze kwalifikacje. Tak robiac udalo mi sie przepracowac w jednej firmie 22 lata co bywa teraz rzadkoscia. Z drugiej strony

              nawet po tylu latach wcale nie mam pewnosci ze nastepnego dnia bede mial prace.

              Nigdy nie ma tej 100 procentowej pewnosci. Dlatego tez ludzie tu musza tak planowac

              swa przyszlosc zeby nie byc zaleznym od Rzadu.

              Jezeli chodzi o emerytury to wczesniejsze sa od 62 roku – z obnizona pensja do 70%

              a normalny wiek emerytalny dla obu plci jest 65 lat. Oczywiscie ta pensja to okolo 30%

              zarobku wiec zeby nie zyc o chlebie i wodzie trzeba oszczedzac.

              Gość_Slawek
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 20 lat od upadku komuny

                fakt nienormalność!

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: 20 lat od upadku komuny

                  Co teraz sądzicie po następnych 7 latach

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: 20 lat od upadku komuny

                    Jest dobrze,oby się nie popsuło

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

            Odp.: 20 lat od upadku komuny

            Kost masz 100% rację.Pozdrawiam.

            Gość_jocer
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 20 lat od upadku komuny

              jak tęsknie za tamtymi latami

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 20 lat od upadku komuny

                W Ostrowcu bieda i ubóstw widać na każdym kroku. Okropne zaniedbane budynki w i wokół RYNKU , połowa lokali hand-usł. do wynajęcia a te w których coś się dzieje to zatrzymały się w rozwoju 20 lat temu -nie mówie o bankach- , zupełny brak ludzi młodych (25-40 lat) a widok chodzących starych zabiedzonych ludzi (szczególnie w dni targowe) nasuwa skojarzenia z Rumunią lub Rosją (tą za Uralem). Tak nie ma w żadnym polskim mieście. Za 20 lat OSTROWIEC będzie liczył max. 25 tyś mieszkańców.ŻAL patrzeć na tą agonie

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

      Odp.: 20 lat od upadku komuny

      Za "komuny" było lepiej

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
3 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -