Nie wstydźmy się wywiesić flagi, to nasza duma narodowa.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).
Wybór tego dnia nie był przypadkowy. chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.
Na pojawienie się polskiej flagi trzeba było jednak czekać znacznie dłużej. Oficjalnie ustanowiona została ona dopiero w 1919 roku i od tego czasu kilka razy zmieniała swoją kolorystykę. Początkowo miała odcień karmazynu, później jednak jego miejsce zajął cynober. Wszystko zostało dokładnie sprecyzowane dopiero w 1980 r., gdy ostatecznie ustalono kolorystykę. W 1955 r. uznano oficjalnie flagę i godło narodowe (wówczas jednak był to orzeł bez korony).
Nie bez znaczenia pozostaje również wybór 2 maja, na święto flagi Rzeczypospolitej. Jednym z powodów jest fakt, że w czasach PRL robiono wszystko, aby właśnie tego dnia zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, by nie były widoczne w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Święto flagi zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Jednocześnie 2 maja obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa - Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie.
hmm i takie tam ci żołnierze wedle obecnej wykładni to bandyci i złodzieje a 2 maja ustanowiono święto, bo nadal obowiązują komunistyczne przepisy zabraniające wieszać flagę w inne dni jak święta państwowe.
KODfidenci uznają inną flagę od tej biało czerwonej...
Gościu 22:08 zanim napiszesz to co napisałeś zastanów się.
Nic z tego nie będzie.Będzie jak zawsze 3 flagi góra na 10 pietrowym bloku albo nic.Taki to patriotyczny kraj nie to co Amerykanie .Oni się szczycą swoją flagą.
Co jest nieprawdziwe w tym wpisie?
Co porównujesz Amerykę do Polski Plak ma swój honor.Kto wieszał to i będzię wieszał.
Szkoda, że tak mało ludzi w tym mieście czuje się patriotą. To taki czerwony zaścianek i tacy sami ludzie w większości.
czy przewodniczący PO Grigor Szaginian tak jak w ubiegłych latach Platforma uświetni ten dzień i będzie świętował razem ze swoją partią . Chcielibyśmy zobaczyć tych nowych działaczy zapisanych gremialnie w jeden dzień.
Przewodniczący Szaginian z biało-czerwoną flagą na czele Platformy na ostrowieckim rynku.
Najmniej mi zależy, aby Szaginian chodził z polską flaga po Rynku.
Pan Szaginian rozwalił dobrze działająca grupę ludzi a teraz sam nic nie robi. Teraz zaczynają pojawiać się tacy ludzie,jak pan Stępniak, który oprócz swoich dziwnych wizji, nie ma nic do zaoferowania mieszkańcom Ostrowca.
Ja wywieszam flage Polski i Unijná.
wywiesiłem dziś rano flagę biało-czerwoną, będzie wisieć do 9-go maja.
Szaginian to raczej z armeńska flaga będzie chodził.