Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak powinna podać się dymisji?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Filmy wideo

My w Europie - ZSNR2 CZYLI.TV

Głosuj na ten film
Film zrobiony przez zawód: TECHNIK INFORMATYK:
http://budowlanka.net.pl/ti.htm
Im więcej języków obcych znamy, tym świat staje się dla nas mniejszy i bardziej osiągalny. Młodzież uczestnicząca w III Świętokrzyskim Konkursie Języków Obcych „My w Europie” zorganizowanym dnia 27.04.2016r. w Zespole Szkół Nr 2 ma świadomość korzyści płynących ze znajomości języków obcych. Konkurs na stałe wpisał się w harmonogram imprez kulturalnych naszej szkoły i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych. Tegoroczna edycja Konkursu odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Ostrowieckiego pana Zbigniewa Dudy. W rywalizacji udział wzięło 62 uczestników z terenu województwa świętokrzyskiego. W konkursie wystąpiły reprezentacje Publicznego Gimnazjum w Szewnie, Publicznego Gimnazjum w Bałtowie, Publicznego Gimnazjum w Sadowiu, Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Publicznego Gimnazjum w Bodzechowie.
Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach językowych, w zakresie języka rosyjskiego, języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu a następnie zaprezentowanie scenki w wybranym języku obcym. Laureatami konkursu zostali w kategorii języka angielskiego: I miejsce Dagmara Utnik i Magdalena Kot z Publicznego Gimnazjum w Sadowiu, II miejsce Zofia Mikołajczak i Daria Łojek z Publicznego Gimnazjum w Szewnie oraz III miejsce Kamila Konecka i Monika Wierzchowska z Publicznego Gimnazjum w Bodzechowie. W kategorii języka niemieckiego zwyciężyli: Oliwia Sałata i Dawid Nowak z Publicznego Gimnazjum w Szewnie - I miejsce, Katarzyna Szczecina i Kinga Wolańska z Publicznego Gimnazjum w Sadowiu – II miejsce oraz Natalia Choda i Monika Styczeń z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim – III miejsce. W kategorii języka rosyjskiego najlepszymi okazały się Paulina Podgajna i Agata Stępień z Publicznego Gimnazjum w Szewnie, II miejsce zajęły Angelika Samson i Agata Laskowska z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, III miejsce zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Szewnie Paulina Karcz i Paweł Susfał. Laureaci otrzymali z rąk Wicestarosty Ostrowieckiego pana Eligiusza Micha pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Fundatorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz NSZZ Solidarność Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Mamy nadzieję, że kolejna edycja Konkursu spotka się z równie dużym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych.
Organizatorami konkursu „My w Europie” byli nauczyciele języków obcych pracujący w Zespole Szkół Nr 2: pani Iwona Łapińska, pani Ilona Wesołowska, pani Ewelina Sławińska, pani Małgorzata Tarnowska oraz pani Magdalena Wiśnios.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia (IW)
Krzysztof Barański - kamera
Sebastian Kateusz - kamera
Adrian Klepacki - czyli.tv
Krzysztof Hoyer - montaż
Podłączył: Gość_ZSNR2
Kategoria: Ostrowiec (Edukacja)
Komentarze
Wpisz swój komentarz:
Podpis:  (Gość)
Na razie brak komentarzy.
Losowy wątek na Forum
Brak kablówki, Gość_Kasia, 2021-04-07, 12:59

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -